Potężna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana [WIDEO]

Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało w woj. zachodniopomorskim największą w Polsce plantację narkotyków. Policjanci zabezpieczyli około 3 tys. krzewów oraz znaczne ilości gotowego suszu, z których wytwarzana jest marihuana. Zatrzymano 5 osób.

Nielegalna plantacja konopi w Zachodniopomorskiem zlikwidowana

CBŚ zatrzymało plantatorów na gorącym uczynku. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy otoczyło zabudowania posesji, gdzie uprawiono konopie w niewielkiej miejscowości pod Stargardem Szczecińskim. Kolejna grupa policjantów weszła do wnętrza budynku przeszukując poszczególne pomieszczenia. Zatrzymano czterech mężczyzn, którzy byli w trakcie doglądania uprawy. Byli kompletnie zaskoczeni wizytą policjantów i nie stawiali oporu.

Plantacja profesjonalistów

Konopie, łącznie 3 tys. krzewów, były uprawiane w dwóch pomieszczeniach specjalnie do tego przygotowanych. Pierwsze z nich o powierzchni ponad 140 m kw., a drugie ponad 60 m kw. Oba wyłożone były aluminiową folią utrzymującą ciepło. W większym pomieszczeniu na całej powierzchni ustawione były stoły pokryte materiałem pochłaniającym wodę, na nich rozstawione były doniczki z roślinami. Pomieszczenia wyposażone były w specjalistyczne oświetlenie, wentylację i instalację wodną. Każda z roślin miała osobny wężyk, którym doprowadzana była woda i specjalne nawozy przyśpieszające wzrost roślin.

W osobnym pomieszczeniu znajdowały się zbiorniki z wodą i pompami, gdzie mieszano nawozy i rozprowadzano je poprzez system nawadniający do każdej rośliny.

Z "plonów" można było wyprodukować 20 kg narkotyku

Akcja funkcjonariuszy CBŚ objęła również posesję należącą do jednego z plantatorów, znajdującą się w innej miejscowości w sąsiednim powiecie. Ujawniono tam kolejne pomieszczenie wyposażone w profesjonalne urządzenia oświetleniowe, grzewcze i nawadniające przystosowane do uprawy około 2 tysięcy krzaków konopi. Na miejscu zatrzymano mężczyznę dozorującego pomieszczenia, u którego znaleziono ponad 100 wysuszonych krzewów konopi oraz znaczną ilość suszu marihuany.

Dwie nielegalne plantacje marihuany mogły posłużyć przestępcom do wyprodukowania w jednorazowym cyklu hodowli około 20 kilogramów gotowego do sprzedaży narkotyku.

W tej sprawie Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie wszczęła śledztwo. Wszystkich zatrzymanych sąd aresztował na trzy miesiące. Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi do 12 lat więzienia.

Znów krwawy wyścig z bykami w Pampelunie: drastyczne zdjęcia