13 kilogramów amfetaminy pod zderzakiem

Podczas rutynowej kontroli na przeprawie promowej w Gdyni celnicy zainteresowali się samochodem marki skoda. Okazało się, ze kierowca nie jest właścicielem pojazdu, a pod tylnym zderzakiem zostało ukryte 13 kg amfetaminy, która miała trafić do Szwecji.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Celnicy zainteresowali się samochodem z powodu nietypowego zachowania kierowcy. Okazało się, że kierujący jest mieszkańcem województwa pomorskiego, natomiast samochód poruszał się na warszawskich numerach. Kurier tłumaczył, że samochód dostał od nieznajomego na parkingu przy bazie promowej.

Szczegółowa kontrola z użyciem specjalistycznie wyszkolonego psa wyjaśniła powód nietypowego tłumaczenia kierowcy. Okazało, się ze w specjalnie przygotowanej skrytce pod tylnym zderzakiem przestępcy ukryli 13 kg amfetaminy wyprodukowanej w Polsce o wartości pół miliona złotych.

Mężczyznę wraz z zabezpieczonymi narkotykami przekazano w ręce pomorskiej policji. Za przemyt takiej ilości narkotyków grożą co najmniej 3 lata więzienia.

- W tym roku zauważamy ogromny wzrost prób przemytu narkotyków - mówi Witold Lisicki, rzecznik Służby Celnej. W 2008 roku celnicy wykryli 38 kg twardych narkotyków na granicy, podczas gdy do lipca tego roku udało się odzyskać 121 kg amfetaminy, heroiny i kokainy.

Serwis policyjni.pl poleca: Osiem kilo kokainy znaleziono w wiertle

Więcej o: