Podpalili psa i zamknęli go w windzie

Nieznany sprawca podpalił psa rasy spaniel i zamknął go w windzie. Skomlącego psiaka na szczęście usłyszała jedna z mieszkanek bloku, która ugasiła płonące zwierzę i tym samym uratowała je od poważniejszych obrażeń lub śmierci.

Do zdarzenia doszło wczoraj w jednym ze szczecińskich bloków. Jedna z lokatorek będąc na korytarzu usłyszała skomlenie psa. Zaciekawiona podeszła w rejon klatki schodowej i zaczęła nasłuchiwać skąd dochodzi wycie. Nagle zobaczyła jak w jednej z wind jadącej na 10 piętro znajduje się pies który płonie. Kobieta wiele nie myśląc zatrzymała windę ściągając ją na swoje piętro. Szybko ugasiła ogień na ciele pieska.

Poprzez policję na miejsce przybył również pracownik schroniska dla zwierząt. Psiak rasy spaniel, został zabrany i opatrzony przez weterynarza. Na szczęście odniósł niewielkie rany. Może powrócić do swoich właścicieli, którzy kilka dni temu zabrali go ze schroniska. Jak wstępnie ustalono, czworonóg podczas spaceru prawdopodobnie oddalił się od właściciela i zagubił. Ufny powrócił w rejon gdzie ma nowy dom, ale tam został brutalnie potraktowany.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do roku. Natomiast za szczególne okrucieństwo nad zwierzętami grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja wyjaśnia okoliczności tego czynu oraz ustala sprawcę. Apeluje do wszystkich osób które mogą wiedzieć jak doszło do tego zdarzenia o zgłaszanie się osobiście do Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą ul. Bardzińska 1a, lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.

Serwis policyjni.pl poleca: Spacerował z odbezpieczonym granatem po osiedlu

Więcej o: