Policja publikuje zdjęcia 24 najbardziej agresywnych kiboli

Za zgodą prokuratury przedstawione zostały wizerunki 24 najbardziej agresywnych kiboli sympatyzujących z Ruchem Chorzów. Śląska policja zwraca się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które rozpoznają chuliganów.

28 lutego br. wielkie derby Śląska zostały zakłócone przez idiotyczne zachowanie kilkudziesięciu chuliganów z Ruchu Chorzów. Przed rozpoczęciem drugiej połowy - jak gdyby nigdy nic - wyszli ze swoich sektorów na murawę i pomaszerowali w stronę kibiców z Zabrza. Na bieżni doszło do starcia z siłami porządkowymi. Ochroniarze zostali obrzuceni bryłami zlodowaciałego śniegu i metalowym stelażem, na którym rozpięto reklamy. Ranili kilka osób, jedna doznała złamania szczęki oraz rąk i nogi.

Ponadto kibole wnieśli i odpalili na meczu zakazane race, z których trzy wrzucono na boisko i obrzucali śnieżkami piłkarzy z Zabrza (najbardziej dostało się Damianowi Gorawskiemu, byłemu graczowi Ruchu).

Prokuratura Rejonowa z Chorzowa wydała zgodę na publikację wizerunku 24 najbardziej agresywnych pseudokibiców.

Śląska policja zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy rozpoznają chuliganów, o kontakt z zespołem prasowym KWP w Katowicach, pod adresem mailowym policja@slaska.policja.gov.pl lub Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach mail zespol-kibic@slaska.policja.gov.pl.

Policja zapewnia anonimowość wszystkim, którzy przekażą informacje w tej sprawie.

Więcej o: