Wideo: burmistrz Londynu cudem uniknął wypadku

Burmistrz Londynu Boris Johnson miał szczęście, że przeżył - pisze brytyjski dziennik "The Guardian". Johnson wraz z ministrem transportu szukał nowych miejsc na "rowerowe super autostrady". Kamery przemysłowe zarejestrowały polityków jadących na rowerach. Nagle zza rogu wyłoniła się ciężarówka... Wideo opublikowano dziś na guardian.co.uk.

Boris Johnson jest entuzjastą jazdy rowerowej. Od dawna namawia mieszkańców Londynu, by rezygnowali z samochodów i przesiadali się na rowery. Jednym z jego politycznych planów jest "rowerowa rewolucja" w Londynie, czyli m.in. stworzenie tzw. "super autostrad" dla rowerzystów.

W piątek rano Johnson razem z ministrem transportu Lordem Adonisem oraz jego współpracownikiem Kulveerem Rangerem wybrał się na przejażdżkę w poszukiwaniu miejsc na nowe rowerowe trasy. Kamera przemysłowa zarejestrowała polityków jadących jedną z londyńskich ulic. Nagle zza rowerzystów wyłoniła się ciężarówka. Tylne drzwi pojazdu zahaczyły o stojący na poboczu samochód osobowy. Ciężarówka pociągnęła go za sobą... Wideo opublikował dziś "Guardian":

Pod koniec filmu widać jak burmistrz Johnson podchodzi do ciężarówki z kaskiem w ręku. - Był zszokowany - mówi dziennikowi znajomy burmistrza. - Ale to jeszcze bardziej uzasadnia potrzebę tworzenia nowych tras rowerowych - dodaje.

Więcej o: