Zobacz zderzenie motocykla z samochodem

Motocyklista rozpędzony do prędkości 50 kilometrów na godzinę uderza w bok samochodu. Tym razem był to manekin, ale gdyby na motocyklu siedział człowiek, zapewne by zginął.

Naukowcy i specjaliści od bezpieczeństwa ruchu drogowego zorganizowali Crash test motocykla z samochodem, żeby pokazać co się dzieje z kierującym jednośladem. Żeby uruchomić wyobraźnię. Bo motocyklisty w razie wypadku nie chroni nic.

Crash test - w trosce o bezpieczeństwo motocyklistów

Na filmie widać jak motocyklista wylatuje w górę i do przodu z pojazdu. Uderza głową w dach samochodu z taką siłą, że zapewne człowiek miałby złamany kark.

Od 2005 roku policja odnotowuje wzrost liczby wypadków z udziałem motocyklistów. W ubiegłym roku było ich blisko 2900, z czego prawie 1200 z winy motocyklistów. W tym roku policjanci zanotowali 613 wypadków z udziałem motocyklistów, z czego 289 z ich winy. Sprawcami wypadków są najczęściej osoby w wieku 20 - 29 lat. Przyczyny, według policji, są ciągle takie same: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Serwis policyjni.pl poleca: "Świr" i "Jacob" w rękach CBŚ

Więcej o: