Idzie wiosna. Będą warzywa - policja do motocyklistów

Policja postanowiła dotrzeć do wyobraźni uczestników ruchu drogowego. Na pierwszy ogień idą motocykliści, a właściwie szalejący motocykliści. Do nich skierowana jest pierwsza cześć kampanii społecznej pod hasłem "Użyj wyobraźni". Jedno z haseł to: "Idzie wiosna. Będą warzywa".

Na użytek kampanii uruchomiona została specjalna strona internetowa: www.uzyjwyobrazni.pl. Prezentowane są tam między innymi plakaty promujące bezpieczna jazdę, czy też mające przemówić do wyobraźni amatorom jazdy 200 na godzinę na dwóch kółkach.

Jeden z plakatów, a właściwie hasło na nim widniejące, wzbudził szczególne kontrowersje wśród internautów.

"Idzie wiosna. Będą warzywa"

Na forum strony uzyjwyobrazni.pl - przeważają komentarze oburzonych motocyklistów.

- Pomyślmy teraz co czują ludzie którzy nie spowodowali wypadku jadąc motocyklem (a to połowa ze wszystkich wypadków motocyklowych) którzy np. mają paraliż kończyn dolnych czy inne poważne obrażenia. Nazywa się ich jawnie warzywami. Brawo za wyczucie! - komentuje merh.

- Kompletne dno i obraża. Niech się policja lepiej weźmie za edukowanie swoich funkcjonariuszy żeby im wstydu nie przynosili a nie za nietrafione i niesmaczne kampanie... - to john doe.

- Tego co wymyślił to hasło za marchewę bym powiesił !!!! Debilizm - gokon.

Ale są i głosy za:

- A mi się podoba, ostry ale daje do myślenia nie tylko motocyklistom - mario.

- Akcja generalnie na "+".Pytanie tylko, czy nie podsyci to powielanego m.in. przez media wizerunku "motocyklisty-dawcy". Nie jest to do końca fair. Wielokrotnie jesteśmy zmuszani do karkołomnych ewolucji przez idiotów którzy specjalnie zajeżdżają drogę lub próbując przetestować układ hamulcowy naszych jednośladów otwierają drzwi na skrzyżowaniach - Leocratus.

- Najgorszy z tych plakacików jest o niebo lepszy niż te śmieszne hasełka: Patrz w lusterko. Motocykle są wszędzie... i ***ją po 200 km/h :D - chinczyk.

Wypadek na początek sezonu

W Krakowie przy ulicy Tynieckiej doszło do tragicznego wypadku. Młody motocyklista jadąc na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad sportową maszyną i uderzył w filar wiaduktu. Zginął na miejscu.

Krakowscy motocykliści zaczynają oficjalnie sezon w sobotę. W niedzielę z kolei 15 tysięcy maszyn z całej Polski przyjedzie na mszę inaugurującą sezon do Częstochowy. Będziesz na uroczystościach? Zrób zdjęcia i przyślij je na Alert24, 605 24 24 24

Serwis policyjni.pl poleca: Szczecin: podziemna plantacja marihuany

Więcej o: