Nastolatki napadły na niepełnosprawnego mężczyznę, który chciał im pomóc

Wykazał litość i poniósł przykre tego konsekwencje. W Lublinie dwie nastolatki napadły na niepełnosprawnego mężczyznę, który chwilę wcześniej kupił im drożdżówki, bo skarżyły się, że są głodne.

16-to i 17-latka zaczepiły mężczyznę na przystanku autobusowym. Chciały pożyczyć pieniądze, bo twierdziły, że nie mają co jeść. Mężczyzna zaproponował, że kupi im drożdżówki.

Tak naprawdę jednak nie chodziło im o jedzenie. Chciały zaobserwować, w której kieszeni ofiara trzyma pieniądze. Chwilę później niepełnosprawny poczuł, że ktoś wskoczył mu na plecy i zaczął go szarpać. Okazało się, że to dwie nastolatki, którym wcześniej pomógł. Napad widziała fryzjerka z pobliskiego salonu. Na jej widok dziewczyny uciekły.

Udało się je zatrzymać, bo niepełnosprawny mężczyzna okazał się amatorem fotografii. Gdy stał na przystanku, robił zdjęcia i na jednym z nich przypadkowo uwiecznił swoje przyszłe napastniczki. Policjanci z miejscowego komisariatu bardzo szybko je namierzyli.

Starsza z dziewczyn odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju, za co grozi do 12 lat więzienia. Druga, młodsza, stanie przed sądem dla nieletnich.