W akcji rozbijania gangu wzięło udział ponad pięćdziesięciu policjantów. Zatrzymali sześciu mężczyzn, z których najstarszy miał 29, a najmłodszy zaledwie 20 lat.
- Mężczyźni prowadzili agencje towarzyskie na terenie Gdańska. Werbowali do nich kobiety i czerpali korzyść majątkową z uprawianej przez nie prostytucji - mówi aspirant Magdalena Michalewska z gdańskiej policji.
Ten proceder trwał co najmniej od dwóch lat, ale grupa miała "szersze aspiracje" i rozwijała się bardzo szybko.
- Zajmowali się stręczycielstwem i sutenerstwem, ale też wymuszeniami rozbójniczymi. Do tej listy przestępstw można też dopisać groźby karalne - dodaje Michalewska.
Policjanci przeszukali mieszkania podejrzanych i prowadzone przez nich agencje towarzyskie. Znaleźli broń pneumatyczną, setki porcji amfetaminy i marihuany oraz kradzione tablice rejestracyjne.
Zatrzymani mogą spędzić za kratkami 3 lata.