Radio Zet: Kolejny nosiciel HIV świadomie zaraża?

Policja i prokuratura z Mrągowa poszukuje zarażonego wirusem HIV dilera narkotyków - nieoficjalnie dowiedziało się Radio Zet. Jednak tej informacji nie potwierdza policja.

Według radia Zet, diler wie, że jest zarażony, ale swoim partnerkom o tym nie mówi. Mógł już zarazić co najmniej trzy kobiety. Jedna z ofiar ma teraz 15 lat.

Co na to policja? - Nie poszukujemy takiej osoby. To mój jedyny komentarz - mówi portalowi gazeta.pl rzeczniczka warmińsko- mazurskiej policji. Izabela Niedźwiedzka nie chciała jednak odnosić się do - opisywanej przez Radio Zet - sprawy. Nie wiadomo zatem, czy wiadomość "Zetki" jest nieprawdziwa, czy np. policjanci już schwytali podejrzanego, a o całej sprawie nie chcą jeszcze mówić mediom.

Według Radia Zet, diler-nosiciel wirusa HIV jeszcze nie został zatrzymany. Ukrywa się, ale jego schwytanie to tylko kwestia czasu - zapewniają tropiący go policjanci. Prokuratura będzie apelować, by kobiety, które miały intymne kontakty z zarażonym HIV dilerem, zgłaszały się na policję.