64-latka najstarszym dilerem narkotykowym w historii regionu

Niemałe było zdziwienie rybnickich i gliwickich policjantów, kiedy okazało się, że dilerem, którego namierzyli jest... 64-letnia kobieta. Seniorka, która biznes przejęła po swoim synu, okazała się najstarszym dilerem narkotykowym w historii tamtego regionu.

Policjanci z Sekcji Narkotykowej w Gliwicach rozpracowywali dilera narkotykowego, który swą działalnością objął rejon ulicy Chorzowskiej. Okazało się, że handlarz swoją siedzibę ma w jednym z mieszkań przy ulicy Brzozowej w tym mieście. Gliwiccy i rybniccy policjanci, po wcześniejszej obserwacji, zapukali do drzwi handlarza. W mieszkaniu zastali 64-letnią kobietę, która akurat sprzedawała narkotyki 24 i 31-latkowi.

Przy młodszym kliencie funkcjonariusze znaleźli 7 gramów amfetaminy oraz haszysz. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli prawie 40 gramów środków odurzających.

Jak ustalili funkcjonariusze, seniorka przejęła biznes po swoim 30-letnim synu, który uciekł za granicę w obawie przed zatrzymaniem.

Kobieta i 24-latek zostali zatrzymani. Najstarszej dilerce tego regionu grozi teraz do 10 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków odpowie również jej klient.

Serwis policyjni.pl poleca: W dniu porodu miała ponad 2 promile alkoholu we krwi

Więcej o: