Niemowlę i trójka dorosłych oblana kwasem siarkowym

W piątkową noc mężczyzna jadący tramwajem nr 13 w pewnym momencie wyciągnął strzykawkę i oblał kwasem siarkowym znajdujących się w pojeździe pasażerów. Policjanci dopiero dzisiaj - po aresztowaniu sprawcy - poinformowali o tym zdarzeniu.

Oparzenia I i II stopnia twarzy i rąk ma 31-letnia gdańszczanka, jej 9- miesięczna córeczka doznała oparzeń głowy - informuje pomorska policja - ucierpieli również dwaj mężczyźni. 32-letni gdańszczanin doznał oparzeń głowy i rąk, a 24-latkowi z Nidzicy żrąca substancja poparzyła twarz. Wszyscy pokrzywdzeni trafili do gdańskich szpitali.

Policjanci ustalili kim jest sprawca tego przestępstwa i zatrzymali go na klatce schodowej przy ul. Marynarki Polskiej. Podczas zatrzymania 38-letni Andrzej S. rzucił się na policjanta z nożem lecz został obezwładniony. Policjanci przewieźli agresywnego 38-latka do policyjnego aresztu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Gdańsku zadecydował że Andrzej S. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za naruszenie czynności narządu ciała grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynna napaść na funkcjonariusza policji to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Serwis policyjni.pl poleca: Zabijał z nienawiści do księży. Ruszył proces

Więcej o: