Głodni złodzieje - napadali na dostawców pizzy

Lubelska policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o napady na dostawców pizzy. To trzej młodzi mężczyźni i jedna kobieta.

Jak ustaliła policja, sprawcy zamawiali pizzę pod wskazany adres, a następnie używając przemocy oraz grożąc dostawcom pobiciem kradli zamówiony towar. Wszystkim zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Do pierwszego napadu doszło 7 lutego w Lublinie przy ul. Granicznej. Jedna z pizzerii dostała zamówienie na dostarczenie czterech dużych pizz. Dostawca pojechał na miejsce, wszedł do jednej z bram i tam został zaatakowany. Sprawcy ukradli mu torbę z pizzami. Wartość zamówienia wyniosła 140 złotych.

Następnego dnia doszło do kolejnego napadu, tym razem w centrum miasta przy ul. Dolnej Panny Marii. Scenariusz był niemal identyczny: zamówienie na cztery duże pizze i napad na dostawcę.

W trakcie śledztwa policjanci wytypowali kilku mieszkańców Lublina, którzy mogli mieć związek z napadami. Okazali się nimi 17-letnia Edyta S., 17-letni Karol K., 18-letni Łukasz K. oraz jego rówieśnik Łukasz D. Wszyscy usłyszeli już zarzuty rozboju. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

Serwis policyjni.pl poleca: Trzech mężczyzn pobiło i zgwałciło19-latkę. To miała być kara