Pociąg relacji Szczecin-Warszawa wypadł z szyn, ale się nie wywrócił

Wykoleił się pociąg "Chrobry" relacji Szczecin-Warszawa. Do wypadku doszło w miejscowości Krzewie w województwie łódzkim. Dwie osoby zostały odwiezione do szpitala - powiedział portalowi Gazeta.pl Marceli Śmiałek z policji w Kutnie. Wypadek utrudnił ruch innych pociągów na trasie. O około 2 godz., spóźniają się Intercity "Ślęża" i ekspres "Lubuszanin".

Jesteś na miejscu? Wyślij zdjęcie na Alert24

"Pasażerowie zostali przeniesieni do innego pociągu" | wideo

Obrażenia rannych osób nie są zbyt poważne - powiedział Śmiałek. W pociągu jechało około 250 pasażerów.

Rzecznik łódzkich strażaków Jacek Szeligowski powiedział, że dwie osoby odwiezione do szpitala miały drobne obrażenia głowy. Kilku pasażerów miało drobne otarcia na rękach i nogach. Generalnie więcej było strachu i stresu - podsumował Szeligowski.

- Żaden z wagonów pociągu nie jest wywrócony, ale pociąg się rozerwał. Do lokomotywy są podczepione dwa wagony, reszta pociągu się oderwała - opowiadał Śmiałek. Obie części są wykolejone.

Z informacji fotoreportera PAP, który jechał pociągiem wynika, że część wagonów oparła się na słupach trakcyjnych; zerwana została trakcja elektryczna.

Jak informował Michał Wrzosek z PKP kolej podstawiła autobusy, którymi pasażerowie pojechali do Kutna, skąd podstawionym pociągiem pojadą dalej do Warszawy. Tory są zablokowane. Kolej organizuje objazdy dla pociągów.

Wrzosek nie chciał mówić o ewentualnych przyczynach wypadku, ale powiedział, że w miejscu gdzie do niego doszło jest ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. To, czy maszynista nie przekroczył tej prędkości zbada komisja, ale sądząc po skutkach wykolejenia, po tym że wagony się nie wywróciły, można wnioskować, że pociąg nie jechał zbyt szybko - wyjaśniał Wrzosek. Przyczyny wypadku bada już na miejscu specjalna komisja.

Prezes PKP IC Czesław Warsewicz zapowiedział, że pasażerowie otrzymają od spółki specjalne upominki i bezpłatny bilet do wykorzystania w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Więcej o: