Zmarła prezenterka telewizyjna pobita we własnym domu

Anne Pressly, prezenterka porannego programu telewizji KATV ze stanu Arkansas zmarła w szpitalu. Kobieta została zaatakowana i brutalnie pobita we własnym domu. Przyczyną jej śmierci były ciężkie obrażenia powstałe w wyniku ataku.

O śmierci dziennikarki stacja KATV poinformowała w specjalnym oświadczeniu. W zeszłym tygodniu 26 - letnia dziennikarka została z znaleziona w ciężkim stanie we własnym domu. Miała liczne obrażenia powstałe przez pobicie tępym narzędziem. Kobietę znalazła jej matka. Córka od dłuższego czasu nie odbierała od niej telefonów. Zaniepokojona kobieta wybrała się więc do jej domu. Prezenterka trafiła do szpitala na oddział intensywnej terapii. Miała liczne obrażenia głowy, twarzy i szyi.

Anne Pressly nie żyje | wideo

Rodzina i policjanci nie byli w stanie nawiązać z nią kontaktu. W piątek wieczorem lekarze zapewniali, że stan Anne Pressly się poprawia. Ustąpiła bowiem opuchlizna mózgu. Pacjentka zaczęła przyjmować mniejsze dawki środków uspokajających. Następnego dnia kobieta zmarła.

Policja z miasta Little Rock prowadzi śledztwo w sprawie ataku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziennikarka była ofiarą napaści na tle rabunkowym. Z jej mieszkania znikła bowiem torebka z pieniędzmi. Nie ustalono jeszcze podejrzanego o napad. Śledczy przeszukali teren wokół domu prezenterki w dzielnicy Heights. Detektywi dowiedzieli się, że w poniedziałek na jednej ze stacji benzynowych użyto karty kredytowej należącej do Pressly.

Rodzice zmarłej dziennikarki wydali oświadczenie, w którym prosili o "spokój i uszanowanie prywatności w trudnym dla nich czasie". Rodzice chcą, aby przeznaczyć jej organy po przeszczepu.

Telewizja KATV poinformowała o śmierci dziennikarki. W głównym wydaniu wiadomości poświęcono jej specjalny, siedmiominutowy materiał. Za pomoc w złapaniu sprawcy stacja wyznaczyła nagrodę w wysokości 30 tys. dolarów.

Anne Pressly była prezenterką i reporterką porannego show telewizji KATV. Zagrała również epizodyczną rolę w filmie "W" Oliviera Stone'a, będącego biografią prezydenta George'a W. Busha.