"Mister Gay UK" winny morderstwa. Pokroił i ugotował ciało kochanka

Szef kuchni z Leeds, przy okazji zwycięzca pierwszego konkursu "Mister Gay UK", zasztyletował swojego kochanka, pokroił na kawałki i ugotował. Kończy się właśnie jego proces - donosi BBC.

Pierwszy zwycięzca konkursu "Mister Gay UK", Anthony Morley nie przyznał się do zamordowania 33-letniego Damiana Oldfielda. Jednak dowody, między innymi fragmenty ugotowanego ludzkiego mięsa zabezpieczone w kuchni oskarżonego, świadczyły przeciwko niemu. Również zeznania pracowników pobliskiego baru szybkiej obsługi, który Morley odwiedził bezpośrednio po zdarzeniu i tam przyznał się do morderstwa zadziałały obciążająco. Sąd w Leeds uznał 36-latka winnym "okropnego, przerażającego i dziwnego" morderstwa. Zgromadzona na sali sądowej publiczność zareagowała aplauzem. Niektórzy członkowie składu sędziowskiego opuścili budynek sądu ze łzami w oczach.

Morley i Oldfield byli partnerami, chociaż morderca przyznał, że wciąż nie jest pewien swojej orientacji seksualnej. W 1993 Morley wygrał konkurs na homoseksualnego mistera Wielkiej Brytanii, mimo że w tym czasie pozostawał w związku z kobietą. W dniu tragicznego zdarzenia mężczyźni razem spożywali alkohol przed położeniem się do łóżka. Oskarżony zeznał przed sądem, że nie pamięta zdarzenia. Pamiętał natomiast, że tego wieczora partner próbował go zgwałcić.

Wyrok w sprawie kanibala zapadnie w poniedziałek.