Staranował blokadę, 6 policjantów rannych

Dziś w nocy uciekający przed policją samochód staranował policyjną blokadę. Sześciu policjantów i dwóch uciekinierów trafiło do szpitala

O godz. 3.45 w Piotrkowie Trybunalskim patrol policji próbował zatrzymać do kontroli volkswagena passata. Samochód nie zatrzymał się, mimo że policjanci używali sygnałów świetlno-dźwiękowych. Volkswagen zaczął uciekać, policjanci ruszyli za nim w pościg krajową jedynką. - Były próby zatrzymania volkswagena, ale kierowca nie reagował na znaki policjantów i zajeżdżał radiowozowi drogę, tak że nie dało się go zatrzymać - mówi Joanna Kącka z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Na przejściu dla pieszych volkswagen prawie potrącił przechodzących ludzi.

Funkcjonariusze wezwali posiłki. W miejscowości Starowa Góra ustawiła się policyjna blokada. Kącka: - Ścigane auto nie zatrzymało się przed nią, uderzyło w bok radiowozu, później w barierę dźwiękochłonną i stanęło na jezdni.

Rannych zostało sześciu policjantów z oddziałów prewencji w wieku 23-37 lat - trafili do szpitala, z urazami rąk, nóg i głowy. Właśnie oceniany jest ich stan. Do szpitala trafili też uciekinierzy - 24 i 34-letni.

W volkswagenie znaleziono nielegalne papierosy oraz nożyce do cięcia blachy i inne narzędzia, które mogły służyć do włamań.

Więcej o: