Zabójców jubilera dopadli po 12 latach [ZDJĘCIA]

Mało brakowało a zbrodnia pozostałaby bezkarna. 12 lat trzeba było, żeby rozwikłać zagadkę zabójstwa jubilera w centrum Skierniewic. Śledztwo przez kilka lat było umorzone. Policjanci wrócili do sprawy, gdy pojawiły się nowe informacje. I zatrzymali zabójców.

W ostatnią niedzielę antyterroryści zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za zabójstwo sprzed lat. Policjanci zatrzymali też siedem osób, które zacierały ślady i ukrywały przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Nikt nie widział zbrodni

Do zbrodni doszło 28 marca 2000 roku, około godziny 13.30, przy rynku w Skierniewicach. Napastnicy postrzelili w głowę jubilera i skradli, warte około 45 tysięcy złotych, wyroby. Nie niepokojeni przez nikogo uciekli.

20 minut później do sklepu weszła klientka. Zobaczyła zakrwawionego, leżącego na podłodze, mężczyznę i zaalarmowała policję. 58-letni jubiler jeszcze żył. Trzy godziny później zmarł w szpitalu.

Śledczym udało się ustalić, że napadu dokonało prawdopodobnie dwóch szczupłych, wysokich, około 20-letnich mężczyzn. Strzelili do mężczyzny, ogołocili sklep i zniknęli między pobliskimi blokami. Policjanci zebrali ślady, próbowali dowiedzieć się więcej, ale nic to nie dało. Śledztwo umorzono.

Pojawił się jakiś ślad

Kilka lat później do policjantów dotarły nowe informacje na temat zbrodni. Jakie? Tego policja nie chce zdradzić. Ale nie były na tyle rewelacyjne, żeby od razu doprowadzić do bandytów. Było to tylko punkt zahaczenia. Policjanci jeszcze przez kilka lat rozpracowywali sprawę operacyjnie.

W niedzielę, 18 marca, zdecydowali się zatrzymać zabójców i pomagające im osoby. Kryminalni, z antyterrorystami zakuli w kajdanki dziewięć osób, mieszkańców powiatu żyrardowskiego. Dwaj mężczyźni, w wieku 28 i 31 lat, to zabójcy jubilera. Pozostałych siedem: pięć kobiet i dwóch mężczyzn, pomagało im w różnych momentach w zacieraniu śladów, bądź ukrywaniu zrabowanych rzeczy.

ZATRZYMANIE ZABÓJCOW PO LATACH - ZDJĘCIA>>

Wobec dwóch zabójców prokurator wystąpił o areszt. Pozostali będą zapewne odpowiadać z wolnej stopy.

Mord polityczny w Polsce. Zabójstwo 15-letniego Bohdana Piaseckiego>>

 

17-letnia Sylwia zaginęła 14 lat temu. Zabójcy aresztowani [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: