"Projektant mody z USA" chwali kreacje pierwszej damy RP w "Wiadomościach". Ale nikt o nim nie słyszał

W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" emitowanym przez Telewizję Polską wzięli udział niezależni eksperci, którzy ocenili kreacje pierwszej damy Rzeczypospolitej Polskiej, Agaty Dudy. Widzowie szybko zwrócili uwagę na amerykańskiego projektanta mody, Christiana Paula, o którym nikt nigdy nie słyszał.

W ostatnim materiale wieczornych "Wiadomości" w TVP1 poruszono kwestię doboru stylizacji przez żonę prezydenta RP. Kreacje Agaty Dudy zostały pochwalone przez przechodniów oraz niezależnych ekspertów, którymi są projektanci mody. W tym gronie znalazł się Christian Paul, przedstawiony jako amerykański projektant.

Zobacz wideo Jaka będzie rola Agaty Kornhauser-Dudy w kampanii wyborczej?

Amerykański projektant mody zestawił pierwszą damę RP z Melanią Trump, żoną prezydenta USA. W tym celu wykorzystano zdjęcia z kreacjami obu kobiet podczas wizyty pary prezydenckiej Stanów Zjednoczonych w Polsce. - W porównaniu z Melanią Trump, obie Pierwsze Damy wyróżniają się na arenie międzynarodowej charakterem i oryginalnym stylem - powiedział Christian Paul. 

Pierwsza Dama RP chwalona przez amerykańskiego projektanta mody, który nie istnieje?

Na Twitterze pojawiła się dyskusja dotycząca rzetelności materiału wyemitowanego w TVP1. Widzowie postanowili znaleźć jakiekolwiek informacje na temat Christiana Paula, jego kreacji czy powiązań ze światem mody, niestety nikt nie znalazł nikogo, kto pasowałby do wizerunku eksperta, który wypowiedział się w materiale. 

Polscy projektanci mody odpowiadają za stylizację pary prezydenckiej. "Niezależna ekspertka" komentuje

W programie słusznie zauważono, że za stylizację pierwszej damy odpowiadają polscy projektanci mody i styliści. Ogólny wizerunek Agaty Dudy chwali Ela Piorun, która choć na pierwszy rzut oka wydaje się pełnić rolę niezależnego eksperta, tak w praktyce kobiety współpracują ze sobą od kilku lat.

- Bardzo mi się podoba jej styl, bardzo mi się podoba jak dobiera dodatki, jak się prezentuje i generalnie mogę powiedzieć same dobre rzeczy o stylu pierwszej damy - przyznała Ela Piorun, która więcej o stylizacjach przygotowywanych dla żony Andrzeja Dudy opowiedziała już w 2018 roku w reportażu przygotowanym przez "Telewizję wPolsce". 

 
Więcej o: