Radiowa Jedynka zanotowała najniższe w historii wyniki

1. Udział Jedynki w rynku w okresie marzec-maj wynosi 8,4 proc.2. To o 1,4 pp gorszy wynik niż w tym samym okresie w zeszłym roku3. - Jesteśmy w trakcie zmian programowych - tłumaczy dyrektor stacji

Program 1 Polskiego Radia zajmuje teraz trzecie miejsce wśród najczęściej słuchanych stacji - podają Wirtualne Media. Szefów stacji może jednak martwić spory spadek słuchalności. W 2015 r. w okresie marzec-kwiecień udział stacji w rynku wynosił 9,8 proc., w tym roku - 8,4 proc. 

Dowiedz się więcej:

- Polskie Radio jest w trakcie zmian w programie Jedynki, co wyraźnie widać po tych wynikach. Mamy dobry wzrost w grupie 40-latków i spadek w najstarszych grupach wiekowych. Ważne jest dla nas, że utrzymujemy bardzo wysoki czas słuchania, znacznie wyższy niż komercyjna konkurencja, co jest dowodem jakości naszego programu - mówi Rafał Porzeziński, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.

Jakie zmiany zaszły w Jedynce? 

Od lutego do redakcji stacji dołączyli m.in. prawicowi dziennikarze Samuel Pereira, Michał Rachoń i Jan Pospieszalski. Ze stacją rozstał się m.in. Janusz Weiss. 

Ranking stacji radiowych

Wg badań Millward Brown dla serwisu Wirtualne Media najchętniej słuchaną stacją w Polsce jest RMF FM (25 proc. udziału w rynku w okresie marzec-maj 2016 r.). Drugie miejsce zajmuje Radio Zet (13,9 proc.), a trzecie Program 1 Polskiego Radia (8,4 proc.)

 Zobacz też: Młynarska o zdjęciu jej programu z TVP. Zaskoczyła?