Za benefis Zenka Martyniuka w Operze Podlaskiej zapłacił m.in. samorząd. W ramach "promocji regionu"

Podlaski samorząd przekazał 70 tys. zł na benfis Zenka Martyniuka - informuje portal natemat.pl. Koncert z okazji 30-lecia pracy artystycznej króla disco polo oglądąło 3,9 mln widzów. Zadowolenia nie kryje prezes TVP Jacek Kurski, który podczas imprezy sam zaśpiewał fragment utworu "Przez twe oczy zielone".

Benefis odbył się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Jak się okazuje, impreza była częściowo finansowana przez podlaski samorząd. W oświadczeniu opublikowanym przez serwis natemat.pl rzeczniczka Marszałka Województwa Podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska poinformowała, że województwo sponsorowało koncert w ramach "promocji regionu". "Koszty po stronie urzędu marszałkowskiego to 70 tys. zł." - podała rzeczniczka.

>>> Poznaj pięć największych hitów disco polo:

Zobacz wideo

Benefis Zenka hitem świąt

Benefis rozpoczął się piosenką "Przez twe oczy zielone". Zenek Martyniuk podszedł do pierwszego rzędu, w którym stał Jacek Kurski. Skierował mikrofon w stronę prezesa Telewizji Polskiej, a ten zaśpiewał fragment utworu. Widać to na nagraniu zamieszczonym przez TVP Info na Twitterze.

Kurski był dumny z sukcesu muzycznej imprezy. "Benefis Zenka Martyniuka wygrał w cuglach i był najbardziej oglądaną pozycją Świąt Bożego Narodzenia. 3,9 mln widzów! Dziękujemy" - napisał na prezes TVP. 

Więcej o: