Make Poland Great Again - nowy program satyryczny Gazeta.pl i Make Life Harder

Razem z blogerami z Make Life Harder postanowiliśmy pokazać rzeczywistość w zupełnie nowy sposób. W poniedziałek o 18:00 premiera show "Make Poland Great Again".

Od bojkotu francuskich serów po paski TVP Info, nasze realia od dawna wyprzedzają pomysłowość satyryków i same przekraczają granice śmieszności. Wiadomo też, że na polityczno-informacyjne emocje i frustracje najlepszym lekiem jest śmiech. 

Bo jak na poważnie komentować złoty medal dla Bartłomieja Misiewicza, ekspertyzę ws. Puszczy Białowieskiej autorstwa specjalisty od pilarek czy szacunki liczebności demonstracji różniące się o 200 tys. osób?

W niedowierzaniu w absurdy rzeczywistości nie jesteśmy w Polsce osamotnieni. Gdy w 2015 roku Donald Trump zjechał ruchomymi schodami w swoim nowojorskim wieżowcu i ogłosił kandydaturę w wyborach prezydenckich, amerykańscy komicy wyśmiewali go. Jeden z najpopularniejszych prezenterów, John Oliver, wręcz zachęcał Trumpa do kandydowania, spodziewając się, że będzie to komiczna kampania. Trump został prezydentem, Oliver kajał się i przepraszał, a amerykańskie media zaczęły przyzwyczajać się do nowej rzeczywistości (w której wywołanie wojny nuklearnej na Twitterze jest realną perspektywą). 

Make Poland Great Again

W tej rzeczywistości programy satyryczne nie tylko obśmiewają rzeczywistość, ale też podkreślają jej absurdy (co w Polsce doskonale robi AszDziennik) lub pokazują jej przypuszczalne kulisy (jak ''Ucho Prezesa'').

Nie ma jednak w polskim internecie programu, który przypominałby te amerykańskie. Nie byłby kabaretem, lecz prezentował prawdziwe (nawet, jeśli niewiarygodne) informacje na tyle poważnie, by je zrozumieć i na tyle zabawnie, by przetrwać ich wysłuchanie.

A raczej nie było. Aż do teraz. 

W poniedziałek punktualnie o godz. 18:00 w Gazeta.pl rusza "Make Poland Great Again" - internetowy show Gazeta.pl i ekipy Make Life Harder - duetu Jakobe i Rafała. 

Od beki z Kasi Tusk po refleksje nad Polską

Autorzy Make Life Harder sami o sobie mówili, że "są nikim". Jednak dziś ich stronę (która zaczęła się od żartów z bloga Kasi Tusk "Make Life Easier") śledzi 220 tys. osób, a oni wydali już dwie książki.

Sama formuła ich pisania dawno odeszła też od parodiowania blogerki. Dziś MLH śmieją się z całej naszej rzeczywistości: od stylu życia Polaków po świat polityki.

Make Life Harder w każdy poniedziałek o 18:00 będą w Gazeta.pl mówić o polityce i ostatnich wydarzeniach lekko i z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru. Panowie nie przebierają w słowach ani w "ofiarach" swojego show. Dostanie się wszystkim (którzy na to zasłużą).

Już w poniedziałek MLH podsumują sezon ogórkowy

"Make Poland Great Again" będzie nie tylko pierwszym takim show w polskim internecie, ale też największym dotąd projektem wideo Gazeta.pl. 

Nowe odcinki "Make Poland Great Again" będą publikowane na stronie głównej Gazeta.pl, a także na naszym Facebooku i kanale na Youtube'ie w poniedziałki o godz. 18:00. Pierwszy odcinek - już w najbliższy poniedziałek 4 września! A w nim wyjątkowo nie przegląd ostatniego tygodnia, lecz podsumowanie całego sezonu ogórkowego.

Ebooki blogerów Make Life Harder są dostępne w Publio.pl >>

Więcej o: