Miała 3 promile i opiekowała się niemowlęciem. Sąd poszukiwał jej, bo nie zgłosiła się do więzienia

Pijana matka opiekowała się trzymiesięcznym niemowlęciem. Kiedy policjanci zaczęli ją sprawdzać, okazało się, że jest poszukiwana przez sąd. Nie stawiła się bowiem w zakładzie karnym za niezapłacenie grzywny.

O sprawie napisała wrocławska wyborcza.pl. W niedzielę wieczorem jeleniogórska policja otrzymała sygnał, że pijana kobieta opiekuje się trzymiesięcznym niemowlęciem. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę chwiejącą się na nogach, z dzieckiem na rękach. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma trzy promile alkoholu we krwi. Podczas interwencji policji 31-letnia kobieta była agresywna, używała wulgarnych słów. 

Miała siedzieć w więzieniu

Funkcjonariusze ustalili, że matka jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy we Lwówku Śląskim. Nie stawiła się bowiem w zakładzie karnym, aby odbyć 11 dni więzienia za niezapłacenie grzywny. Matka trafiła do policyjnego aresztu. Niemowlę zbadano w szpitalu, lekarze nie stwierdzili obrażeń, uznali też, że dziecko nie jest zaniedbane. Policja ustala teraz, czy kobieta nie stworzyła zagrożenia dla życia lub zdrowia dziecka. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny.