Małopolska: pokłócili się o niewielkie pieniądze, a potem zgwałcili i pobili kompana na śmierć

1. Dwaj mężczyźni w małopolskiej gminie pobili i zgwałcili swego kompana2. 51-latek zmarł w wyniku odniesionych ran całego ciała 3. 57-latkowi i 16-latkowi postawiono zarzut popełnienia zabójstwa

PolicjaPolicja Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl

Zaczęło się od wspólnego picia, potem doszło do kłótni. Skończyło się brutalnym pobiciem i zgwałceniem 51-latka przez dwóch pozostałych uczestników imprezy. Pobity mężczyzna zmarł. Dramatyczne wydarzenia w Charzewicach w małopolskiej gminie Zakliczyn opisała Gazeta Krakowska. 

Pokłócili się o niewielkie pieniądze?

Uczestnicy imprezy znali się wcześniej. Podczas libacji najprawdopodobniej doszło do kłótni o niewielką sumę pieniędzy. 16-latek i 57-latek pobili i zgwałcili kompana od alkoholu. Urazy były tak poważne, że mężczyzna zmarł. Jego ciało odnaleziono nad Dunajcem dwa dni po libacji. 

Nieletni odpowie jak osoba dorosła

Obaj uczestnicy imprezy zostali aresztowani na trzy miesiące. Postawiono im zarzut zabójstwa. 16-latek w świetle prawa jest jeszcze nieletni, ale za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem może odpowiadać jak osoba dorosła. Obydwu podejrzanym grozi kara od 12 lat więzienia do dożywocia.