Obama spotka się z Elżbietą II, Szydło z wizytą w USA, ministrowie finansów UE rozmawiają o "Panama Papers" [DZIEJE SIĘ W PIĄTEK]

  1. Premier Beata Szydło kontynuuje wizytę w USA. W nowojorskiej siedzibie ONZ weźmie udział w uroczystości podpisania globalnego porozumienia klimatycznego, wynegocjowanego w Paryżu pod koniec ub.r.
  2. Wczoraj wieczorem prezydent USA Barack Obama wraz z małżonką przybył do Wielkiej Brytanii. Dziś zje lunch z królową Elżbietą (która w czwartek obchodziła swoje 90 urodziny), a później spotka się z premierem Davidem Cameronem.
  3. Wizytę w Polsce składa prezydent Słowenii Boruta Pahora. Z prezydentem Andrzejem Dudą będzie rozmawiał o przygotowaniach do szczytu NATO, kryzysie imigracyjnym oraz integracji Europy Środkowej.
  4. W Amsterdamie zaczyna się nieformalne spotkanie unijnych ministrów finansów, którzy będą rozmawiać m.in. o ujawnionej niedawno przez media aferze "Panama Papers" dotyczącej ukrywania dochodów przed opodatkowaniem. 
  5. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W Polsce i na świecie odbywają się lokalne wydarzenia, promujące proekologiczne postawy w społeczeństwie .

Chcesz wiedzieć, co ważnego wydarzyło się wczoraj? Zobacz nasz czwartkowy skrót dnia.