Niektóre słodycze koncernu Mars będą wycofywane z rynku

Czy sprzedawane w Polsce batony Mars, Milky Way i Snickers są bezpieczne?

SZYBKI NEWS. Amerykański koncern Mars zacznie wycofywać z handlu niektóre swoje produkty w 55 krajach z powodu plastikowych cząstek znalezionych w czekoladowym batoniku. Zdecydowana większość produktów koncernu, która trafia na polski rynek, pochodzi z fabryki w Polsce i nie zostanie wycofana ze sklepów.

Które słodycze zostaną wycofane z rynku?

Rzecznik niemieckiego oddziału koncernu Mars, Roul Hamacher powiedział we wtorek, że wycofane zostają wszystkie wyprodukowane w zakładach w Holandii wyroby marek Mars, Snickers, a także niektóre batoniki Milky Way i niektóre wyroby z kolekcji Celebrations z terminem przydatności do spożycia między 19 czerwca 2016 roku a 8 stycznia 2017 roku.

Rzecznik niemieckiego oddziału koncernu Roul Hamacher powiedział we wtorek, że wycofane zostają wszystkie wyprodukowane w zakładach w Holandii wyroby marek Mars, Snickers, a także niektóre batoniki Milky Way i niektóre wyroby z kolekcji Celebrations z terminem przydatności do spożycia między 19 czerwca 2016 roku a 8 stycznia 2017 roku.

Holenderskie media informują, że w sumie z półek sklepowych i automatów wycofane zostają trzy miliony batoników i innych słodyczy.

Dlaczego te słodycze są niebezpieczne?

Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa żywności zamieścił na swojej stronie internetowej pismo, przedstawione jak komunikat prasowy Marsa, z którego wynika, że znalezione w batoniku kawałki plastiku grożą zadławieniem oraz że wśród przeznaczonych do wycofania produktów są słodycze Mars, Milky Way i Snickers, Celebrations oraz Minimix.

Akcję wycofywania produktów ogłoszono w reakcji na skargę klientki z Niemiec, która w czekoladowym batoniku znalazła kawałki tworzyw sztucznych.

Czy słodycze Marsa w Polsce są bezpieczne?

Mars Polska w komunikacie poinformował, że "incydent będący powodem wycofania produktów jest odosobnionym przypadkiem, który dotyczy tylko niektórych produktów wyprodukowanych w fabryce w Holandii: przede wszystkim cukierków, tzw. "Minisy" i wybranych opakowań zbiorczych MARSÂ', MILKY WAYÂ', SNICKERSÂ'". "Jednakże Mars Polska informuje, że zdecydowana większość produktów, która trafia do polskiego konsumenta pochodzi z fabryki w Polsce i nie jest objęta wycofaniem z rynku" - napisano w komunikacie.