Chcesz zrobić coś dobrego? Zjedz obiad z seniorem! Świetna akcja na warszawskiej Sadybie

.
[SZYBKI NEWS] Raz w tygodniu, w niedzielę, wolontariusz odwiedza wybranego samotnego seniora, by zjeść z nim obiad i porozmawiać. Jedzenie przygotowują - i fundują restauracje, które dołączają się inicjatywy - podaje portal wawalove.pl. Udział w akcji zadeklamowały już cztery restauracje na Sadybie. Teraz trwa poszukiwanie wolontariuszy i koordynatorów przedsięwzięcia.

Dowiedz się więcej:

Pierwsza tego typu akcja miała miejsce w Płocku, teraz pomysł podchwyciły organizacje działające na starej Sadybie. Na razie nie wiadomo, kto będzie wybierał uczestników programu; wiadomo tylko, że mają to być osoby po 65 roku życia, które nie mają rodziny - podaje portal sadyba24.pl.

A co z wolontariuszami? Ich rola polegałaby na odebraniu posiłku w wybranej restauracji i zaniesienie go do mieszkania podopiecznego. Tam, w zależności od potrzeb, mogliby pomóc w jego podaniu czy nakryciu do stołu - dodaje wawalove.pl. Zgłoszenia do udziału w akcji lub ewentualne pytania na jej temat można wysyłać na adres redakcja@sadyba24.pl.