Zatrzymano podejrzanego o zabicie małżeństwa z Kielc. "Motyw zasługuje na szczególe potępienie"

48-latek okazał się być bliskim znajomym ofiar.
[SZYBKI NEWS] Pożyczył od małżeństwa 200 tys. złotych i nie był w stanie oddać. Gdy ci upomnieli się o zwrot pieniędzy, postanowił ich zabić. Teraz policjantom udało się zatrzymać 48-latka, któremu od razu postawiono zarzut podwójnego zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie - podaje portal echodnia.eu. Podejrzany był dobrym znajomym ofiar. Grozi mu nawet dożywocie.

Dowiedz się więcej:

Zabójstwo małżeństwa z Kielc

Ciała 53-latka i jego 30 letniej żony na początku lutego odnalazł ojciec mężczyzny w ich mieszkaniu w Kielcach. Zaniepokojony tym, że para nie odzywała się od dawna, poszedł do mieszania. Na miejscu okazało się, że para nie żyje. Jak ustalili później policjanci, kobieta i mężczyzna zginęli od ciosów nożem i drewnianą pałką cztery dni wcześniej.

Jak znaleziono sprawcę?

Śledczy przez trzy miesiące badali zebrane ślady, a specjaliści odtworzyli przebieg wydarzeń na podstawie kształtu i umiejscowienia plam krwi na miejscy zbrodni. Kluczowe jednak okazało się nadanie materiału DNA. 48-latek został zatrzymany w Radomiu i - jak wynika z relacji policjantów - był zupełnie zaskoczony aresztowaniem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!