Myjesz twarz pod prysznicem? Twoja skóra cię za to nienawidzi

Mycie twarzy, gdy bierzemy prysznic, wydaje się idealnym rozwiązaniem: jest wygodne, przyjemne i do tego oszczędza czas. No właśnie - wydaje się. W rzeczywistości nie jest to najlepszym pomysłem.

Wchodzisz pod prysznic, odkręcasz wodę, dopasowujesz temperaturę i ciśnienie i... oblewasz sobie twarz. Dla wielu to nie tylko część porannej (lub wieczornej) rutyny, ale też czysta przyjemność.

Niestety.... mycie twarzy pod prysznicem nie jest najlepszym pomysłem - przynajmniej nie dla twojej skóry. Oto dlaczego:

1. Gorąca woda szkodzi - skóra twarzy jest delikatniejsza, niż na większości ciała. Gorąca woda, szczególnie pod silnym sumieniem, podrażnia skórę. Ponadto rozszerza naczynia krwionośne, przez co twarz może się zaczerwienić.

2. Zbyt długie mycie wypłukuje skórę - pod prysznicem myjemy i płuczemy twarz dłużej, niż zwyczajnie. To wysusza skórę i pozbawia ja naturalnych substancji ochronnych (a także "rozcieńcza" używane pod prysznicem kosmetyki)

3. Twój szampon może być zły dla skóry - kiedy myjemy twarz pod prysznicem, prawdopodobnie trafią na nią też szampon, odżywka i inne kosmetyki, które mogą podrażniać skórę.

Pewnie mało kto da się przekonać, by całkiem zrezygnować z mycia twarzy pod prysznicem. Jeśli nie chcesz odmawiać sobie tej przyjemności (i wygody), pamiętaj, by być bardziej uważnym przy myciu twarzy: nie kieruj strumienia wody bezpośrednio i staraj się unikać kontaktu innych kosmetyków z twarzą.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!