Pogoda na dziś - piątek, 9 kwietnia. Przejaśnienia i nareszcie ocieplenie

Pogoda na dziś - piątek, 9 kwietnia. W większości kraju zapowiada się niewielkie rozpogodzenie. Zza chmur w końcu wyjrzy słońce, choć w wielu regionach wciąż będzie pochmurno. Temperatura powietrza podskoczy o kilka stopni Celsjusza.

Pogoda w tym tygodniu dała nam się we znaki. Marzyliśmy o wiosennej aurze, a tymczasem niemal w całej Polsce pojawiły się przymrozki, w wielu regionach padał również śnieg i deszcz ze śniegiem. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na ocieplenie, które w weekend powoli zacznie do nas powracać. 

Pogoda na piątek, 9 kwietnia. W stronę Polski zmierzają masy ciepłego powietrza

Zgodnie z synoptyczną prognozą pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wraz z początkiem weekendu Polska znajdzie się w zasięgu wyżu nadciągającego znad południowej Europy. Dzięki temu, zamiast zimnego powietrza arktycznego, które towarzyszyło nam w ostatnich dniach, do Polski napłyną masy cieplejszego powietrza znad Atlantyku, a w weekend - z południowego zachodu Europy. 

W zdecydowanej części kraju będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami, nad morzem, mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Wiatr będzie nieco słabszy, ale miejscami silny i porywisty, osiągający do 50-70 km/h. 

Pogoda na tydzień 5-11 kwietniaPogoda 5-11 kwietnia. Najpierw chłodno, a później ciepło i pogodnie

Najchłodniej będzie w województwach pomorskim, lubuskim oraz warmińsko-mazurskim - maksymalna temperatura powietrza wyniesie do 6-7 stopni Celsjusza. W centralnej części kraju można się spodziewać temperatur do 11 st. C., a na Dolnym Śląsku do 13 st. C. 

Kolejne uderzenie zimy w Polsce. Kiedy ocieplenie?Kolejne uderzenie zimy. Śnieg spadł w kilku regionach. Kiedy ocieplenie?

Choć piątkowa pogoda pozostawia jeszcze wiele do życzenia w kwestii upragnionej wiosennej aury, weekend zapowiada się naprawdę obiecująco. W sobotę temperatura ma wzrosnąć do 18 stopni, a w niedzielę nawet do 20 stopni. 

Więcej o: