Komentarze (216)
Proklimatyczna fala w UE. Unia ogłasza stan wyjątkowy, KE chce "Zielonego Ładu dla Europy"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ryanmdusa

  Oceniono 3 razy 3

  Ocieplenie klimatyczne jest najmniejszym problemem w kraju gdzie powietrze jest rakotworcze.

 • leszekkrzysztof

  Oceniono 5 razy 3

  Jaki będzie odwet znad Wisły w ramach walki z UE?! Tu odjechały wszystkie pociągi rozsądku. Przyjechał pociąg znany od lat pod Białymstokiem - z dewiacją, dewocją i hasłem (w sądzie) "święty idzie".
  A pieniądze podatników z UE zostaną wydane na kary za utrzymywanie komór gazowych (i ewentualnie inne potrzeby).

 • jatu

  Oceniono 9 razy 3

  Dlaczego ekoterroryści nie pojadą gdzieś daleko. Nie zaszyją się w buszu i nie żyją na etapie kamienia łupanego a nam nich dadzą spokój. Człowiek wydziela dwutlenek węgla i metam. Może dla dobra planety dokonają eutanazji? To będzie najlepsze co mogą zrobić dla środowiska.

 • kotka1910

  Oceniono 3 razy 3

  Konstancin,Polskie BeveryHills.Wypasione fury przed wilami,a z kominów wali i wali i wali.I tak u nas wygląda walka o klimat.

 • robert_szczenka

  Oceniono 3 razy 3

  To jest tylko po to by zarżnąć małe gospodarki, aby ponosiły jak najwyższe koszty podczas gdy gospodarki rozwinięte: Francja, Niemcy mogą wydać na transformację relatywnie mało. A wszystko to przy zupełnej ignorancji tematu przez USA, Chiny, Indie które emitują CO2 najwięcej.

 • tinley

  Oceniono 7 razy 3

  To nie jest rewolucja proklimatyczna. Nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewa się że Europa, emitująca jakiś promil tego co Chiny i USA razem wzięte zbawi świat zieloną gospodarką. TO jest program stymulacji fiskalnej gospodarek strefy Euro. POlska powinna sie do tego podłączyć bo to bedzie olbrzymi gospodarczy wehikuł na którym można rozbują cponownie PKB. Tylko problem w tych zafajdanych górnikach i kopalniach które blokowały i blokują jakikolwiek program alternatywy energetycznej dla węgla. Do tego brak technologii energetycznych z tego samego powodu i mamy obraz kraju 3 swiata pod wzgl struktury sektora energetycznego .

 • vontomke

  Oceniono 19 razy 3

  Mam nadzieję że zielona fala zmyje czarną zarazę raz na zawsze.

 • norton2

  Oceniono 2 razy 2

  Czego nie można tak powiedzieć o Dudzie i kurduplu kaczym Jak odejdą to naród będzie przez rok chlal gorzałę ze szczęścia!!!! AMEN!!!!!!!!

 • vistooo

  Oceniono 8 razy 2

  Zaraz się zaczną komentarze, że Polak głupi, tylko reszta europy mądra i na pewno nie chodzi o pieniądze, a o piękno otaczającego świata.

 • witoldpolak

  Oceniono 8 razy 2

  Z sieci :

  "Cała ta gadanina o globalnym ociepleniu jest pozbawiona naukowych podstaw, co wykazali w 2009 roku niemieccy fizycy Gerhard Gerlich i Ralf Tscheuschner w pracy "Falsification Of The Atmospheric CO2 Greenhouse Effects Within The Frame Of Physics".

  Tu cytat z podsumowania: "Analiza statystyczna procesów naturalnych, bez względu na to, jak są skomplikowane, musi opierać się na modelach fizycznych. Ale jeśli te ostatnie są błędne, to analiza nigdzie nie doprowadzi. Niemożliwe jest odkrycie lub ustalenie czegoś, co w istocie nie istnieje - na przykład efektu cieplarnianego CO2 w atmosferze!

  Istnieje tak wiele nierozwiązanych i nierozwiązywalnych problemów nieliniowości, a klimatolodzy komputerowi uważają, że mogą pozbyć się ich wszystkich absurdalnymi przybliżeniami. Nieuchronnie prowadzi to do niefizycznych rezultatów, które trzeba skorygować mistycznymi metodami - kontrola przepływu w przeszłości, niejasne uśrednianie wyników różnych instytutów klimatycznych w teraźniejszości, lub ręcznie wykluczanie wyników, które wbrew oczekiwaniom wskazują na globalne ochładzanie [154]. Nieprzerwanie kontynuuje to klimatologiczną tradycję fizycznie bezsensownych średnich i fizycznie bezsensownych zastosowań statystyki matematycznej.

  Podsumowując, należy powiedzieć: twierdzenie o rzekomo spowodowanym przez człowieka globalnym ociepleniu poprzez emisję CO2 wykracza poza jakąkolwiek naukę
  ..."

 • awitold4

  Oceniono 10 razy 2

  Niemcy muszą do przyszłego roku zezlomowac ponad 79 tys. wiatraków z elektrowni wiatrowych, zbudowanych z nieekologicznych i toxycznych materiałów. Zrobią to w sposób całkowicie ekologiczny i bezpieczny dla środowiska - po prostu zaladuja całość na tiry i wywiozą do Polski do gmin zarządzanych przez peo i spalonych w pożarach przez samozaplon

 • von_rosen

  Oceniono 6 razy 2

  Ostatecznie albo zbankrutujemy jako kraj albo wyjdziemy z UE, bo możliwości transformacji energetyki w Polsce nie ma i nie będzie. Oczywiście dzięki obecnym światłym rządom

 • wu-du

  Oceniono 12 razy 2

  To początek końca tego komunistycznego absurdu. Kwestia czasu aż ten reżim gospodarczo ideologiczny się rozpadnie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że często taka sytuacja kończy się wojną.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 4 razy 2

  U nas rząd przyjmuje przepisy uniemożliwiające rozwój farm wiatrowych. Rolnicy z Podkarpacia krzyczą, że przez wiatraki krowy mniej mleka dają, a kobiety to całkiem nie chcą dawać. Rząd planuje budowę nowych elektrowni węglowych. Górnicy powiadają, że albo węgiel, albo rozwalą kilofami stolicę. Więc jak Polska ma przystąpić do tego programu?

 • oelefante

  Oceniono 16 razy 2

  A jak się ma do tego rzeczywista polityka Niemiec? Przecież oni aktywnie zwalczają energetykę atomową, otwierają nowe kopalnie i budują nowe elektrownie węglowe. Mają gdzieś zmiany klimatyczne, chodzi im tylko o zdominowanie Europy za pomocą swojej nowej polityki energetycznej. Ta rezolucja albo będzie martwa, albo zostanie wdrożona tak, by realizować niemiecką politykę energetyczną. A polega ona na tym, by wygaszać atom (bo w energetyce jądrowej silni są Francuzi i Amerykanie) i w przyszłości zaproponować mix źródeł odnawialnych stabilizowanych rosyjskim gazem. Gazem, do którego europejskie kurki (Nord Stream i Nord Stream 2) będą znajdowały się w Niemczech. To właśnie dlatego Niemcy stawiają obecnie na węgiel. Bo w przejściowej fazie realizowania ich polityki energetycznej potrzebują stabilnego źródła energii, a nie chcą, by źródłem tym był atom. Bo technologii atomowych nie są w stanie zmonopolizować. Natomiast konsekwentnie od lat dążą do zmonopolizowania dostaw gazu dla Europy.
  Dlatego właśnie w Polsce elektrownia atomowa nie powstała i nie powstanie. PO "budowało" ją przez 8 lat, wydali ponad 180 milionów PLN, Grad zarabiał więcej niż aniołki Glapy razem wzięte, a EA w Polsce nie ma. Teraz PiS "wstaje z kolan" i w ramach tego "wstawania z kolan" też EA nie buduje. Niemcy na to nie pozwolą.

 • wypasior

  Oceniono 2 razy 2

  ogromna kampania PR ruszyła

 • rocky.bravo

  Oceniono 10 razy 2

  Polski pazdzierz katolicko-weglowo-dieslowy do niczego nie dopusci. PiS i jego wierne przyglupy zablokuja jakiekolwiek rozsadne kroki, aby powstrzymac fale smieciowo-odpadowo-klimatyczna.

 • koszernywieprz

  Oceniono 14 razy 2

  Dlaczego nikt nie zadaje pytania jak zmiany WOKÓŁ 0,03% (!!!) zawartości CO2 w atmosferze mogą mieć jakikolwiek zauważalny o istotnym nie wspominając wpływ na klimat biorąc pod uwagę emisję naturalną (kilkadziesiąt razy większą), wymianę gazów z powierzchniami wód światowych, wpływ pary wodnej (wielokrotnie większy) oraz co może najistotniejsze - wpływ aktywności Słońca ??? Przecież to totalny absurd.

 • golab.tom

  Oceniono 6 razy 2

  > Nazwa projektu nawiązuje do amerykańskiego programu reform - Nowego Ładu - i jego nowej wersji, proponowanej przez Demokratów, czyli Nowego Zielonego Ładu

  Amerykanska wersja zaproponowana przez skrajnie lewicowa AOC niewiele ma wspolnego z ekologia, chodzi glownie o calkowite przeksztalcenie ekonomii na ustruj socjalistyczny.

  mysle, ze komisarze eu nie odbiegaja od amerykanskiej drogi

 • westgreg

  Oceniono 8 razy 2

  Z kolei konserwatyści z grupy Europejskiej Partii Ludowej (do której należy PO oraz PSL) sprzeciwiali się użyciu w rezolucji słowa "stan wyjątkowy" (ang. emergency) i chcieli zastąpienia go łagodniejszym zwrotem zwrotem "pilna potrzeba" (urgency). Twierdzili, że "stan wyjątkowy" może "wzbudzać panikę", a ponadto w tłumaczeniu na niemiecki ma kojarzyć się z prawem z czasów Trzeciej Rzeczy.

  Z choinki się urwali? Przecież o to właśnie w tym sformułowaniu chodzi.

 • osobaniepozadana

  Oceniono 26 razy 2

  jeśli ktokolwiek myśli, że kapitalizmowi zależy na klimacie to ma nierówno pod sufitem... kapitalizm, gdy mówi że myśli, to myśli wyłącznie o zysku

 • pol733

  Oceniono 22 razy 2

  Jeszcze nikt podkreślam nikt nie udowodnił, ze człowiek ma jakikolwiek wpływ na klimat. Wręcz przeciwnie praktycznie wszyscy naukowcy zajmujący się szeroko pojętym klimatem twierdzą, ze człowiek nie ma żadnego wpływu na klimat.

 • judo

  Oceniono 1 raz 1

  Mamy nowy cennik Skody Superb. Zobacz ile kosztuje odświeżona limuzyna

 • avensis77

  Oceniono 1 raz 1

  Po co ta ekohisterii. UE odpowiada za emisję tylko 10 procent światowej produkcji CO2. Nawet jak ograniczymy w Europie emisję do zera, Ziemi nie uratujemy. A zniszczymy własny dom.

 • zz1026

  Oceniono 1 raz 1

  oho unia sie wziela za robote
  beda obradowac gadac przesiadywac
  wydadza 4 dyrektywy 3 rezolucje
  podpisza 20 deklaracji
  i na tym walka o klimat sie skonczy
  a zeby osiagnac tyle reozlucji i deklaracji to bedsa jezdzic po calym swieice organizowac happeningi forse nasza wydadza i beda sie mieli dobrze
  a glupi podathik mysli ze oni cos robia

 • jo81

  Oceniono 3 razy 1

  Wolacy tego nie lubia. My wcinac drzewa I palic smieci. My to lubic I zdychac przyed 60tkanka.

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 1 raz 1

  rząd PO miał takie samo stanowisko odnośnie klimatociepów, tylko był lepszy w dyplomacji.

 • beaviso

  Oceniono 5 razy 1

  Pitolenie o Szopenie. Róbcie tak dalej, a Chinole zjedzą nas jeszcze szybciej. Oni na klimat się nie oglądają, tylko rozwijają produkcję i rosną w gigantyczną siłę.

 • Bafloski

  Oceniono 1 raz 1

  .. mamy przerąbane, nie jestem zwolennikiem PIS ale znam branże energetyczna co jest jednoznaczne, że nas zaorają i to przy pomocy nawet spółek amerykańskich, które już bez przetargu dostały u nas kontrakty na budowę elektrowni wiatrowych na Bałtyku

 • stalowy_jez

  Oceniono 3 razy 1

  Klimatycy i antyklimstycy - do boju.

 • verdura2763

  Oceniono 9 razy 1

  A ciekaw jestem co na to kundle Pisiorskie jak im unia koryto do Euro przytnie, a stanie się to niechybnie.

 • janrobin2015

  Oceniono 11 razy 1

  Jednak patryczek mnie nie zawiódł i dalej plecie bzdury za pieniądze. Propaganda "ochrony klimatu" jest niezwykle skuteczna. Są książki opisujące sponsoring tzw. badaczy klimatu czy organizacji. Jest masa publikacji opisujących fałszerstwa danych tak aby pasowały to tezy.
  Te wszystkie planowane działania nie wpłyną na klimat !!!! One mogą wpłynąć na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska ale ze wszystkimi konsekwencjami np. polecam poczytac co sie dzieje w Australii gdzie probuje sie sciagnac "neutralność klimatyczna"- częste wyłączenia prądu, dieslowskie generatory włączane co chwila itd. Jedyny efekt to taki że ceny prądu rosną co roku przy coraz większym udziale prądu ze źródeł odnawialnych ("darmowych" jak to nazywają wyznawcy nowej religii zwanej ochrona klimatu).

 • bohdan.ch

  Oceniono 7 razy 1

  Niemcy ze spokojem spalają rocznie 180 milionów ton węgla brunatnego. Jak już wszystko spalą ogłoszą światu, że w trosce o klimat rezygnują z tego paliwa.

 • 21252c3

  Oceniono 1 raz 1

  Pierwsze proklimatyczne, sprawiedliwe społecznie działania już mamy.

  Każdy kto uciułał kilka tysięcy na samochód żeby móc dojechać (bo nie ma PKP/PkS) np. do pracy, lekarza płaci dziś 10gr/litr paliwa na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu. Z tego funduszu są dziś dofinansowane zakupy elektrycznych samochodów na których zakup stać najbogatszych.

  Jest to świetny przykład jak w najbliższych latach będzie wyglądała walka z "globalnym ocipieniem".
  Ponieważ bycie eko kosztuje, to tylko bogatych będzie na to stać, i będą zgarniać premie.
  Biednych nie będzie stać na bycie eko więc będą karani (jak np. ostatnio w Krakowie) i tym samym ponosili coraz większe koszty, stając się coraz biedniejsi.

 • g.m.jackie

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem strasznie ciekaw ilu lewicowców poszłoby na operację serca przeprowadzaną nie przez kardiologa ale przez grupę głosujących czy należy ciąć w lewo czy przeciwnie - w prawo (jak tu z tymi elektrowniami atomowymi - kwestia głosów czy coś jest szkodliwe czy przeciwnie - zalecane).

 • awm10

  Oceniono 5 razy 1

  Czy Jaki z Kępą dali już odpór?
  A tak na marginesie, niech się Kępa w końcu jakoś ogarnie,
  bo wyglądaj jak ...., no dajmy już spokój, ... wygląda nieświeżo.

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 13 razy 1

  Czerwony Ład Europy. Orwell pozdrawia.

 • window_licker

  Oceniono 9 razy 1

  Przecież Suweren jest ekologiczny- śmieci segreguje... na palone w dzień i w nocy a poza tym nie widzieliście reklam na składach węgla? "Zdrowy, czysty, ekologiczny węgiel z polskich kopalń"

  ps. nie dodając, że najczęściej to rosyjski węgiel

 • tequila57

  Oceniono 15 razy 1

  nowy zielony ład - chodzi o islam ?????

 • ahoj12

  Oceniono 3 razy 1

  Zakaz reklamy samochodów tak samo jak alkoholu.
  Może być?
  Oj nie bo zaboli

 • ewropejczyk

  Oceniono 13 razy 1

  Niemieckie samochody (elektryczne) i wiatraki (lądowe) nie sprzedają się satysfakcjonująco, więc trzeba "zachęcić" do kupna.
  Podobnie było z żarówkami kompaktowymi.

  Cały ten szum z wyznaczeniem konkretnej daty (2050) opiera się na założeniu, że do tego czasu Niemcom udadzą sie prace nad gromadzeniem energii elektrycznej. A co jeśli nie zdążą? Przesuną datę lub się wycofają wraz ze swoją Unią - niezależnie kto w niej jeszcze będzie.

 • lukki69

  0

  Ringier Axel Springer tak kwiczy w Polszy o klimacie w swoich brukowcach ponieważ odwraca uwagę od największego truciciela czyli IV Rzeszy....

 • kolektywnie

  Oceniono 2 razy 0

  Czy budowa niemiecko-rosyjskiego Nord Stream II jest ujęta w programie Zielonego Ładu dla Europy?!

 • voyteko

  Oceniono 2 razy 0

  wszystko pomaluja na zielono...

 • srv14

  0

  Pis będzie za a nawet przeciw z tym ,że głównie przeciw

 • princepinot

  Oceniono 4 razy 0

  W tym samym czasie Gazeta wybiera samochod roku, ktorym zostaja Porsche 911. Jak widac redaktorzy nie potrafia pijac prostego faktu ze era takich samochodow minela i ze nie tylko nie nalezy ich wybierac jako wzorzec ale pietnowac kazdego wlasciciela.
  Rodzice Grety Thunberg juz dawno pozbyli sie swojego Porsche.
  W dodatku reklamy zamieszczane w gazecie to tez jakies wielkie nieporozumienie. Wycieczki samolotem, statkiem sa niedopuszczalne. Dzial mody powinnien byc natychmiast zamkniety bo przemysl ”modowy” wedlug raportu onz produkuje duzo wiecej co2 niz komunikacja lotnicza.
  Oczekujemy natychmiastowej akcji ze strony gazety i jej celebrytow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX