Pogoda: płynie do nas fala ciepła. Na termometrach nawet 22 st. C we Wszystkich Świętych

Pogoda zrobi nam w ciągu najbliższych dni miłą niespodziankę. Wszystko wskazuje na to, że wróci do nas złota, polska jesień. We Wszystkich Świętych może być ponad 20 stopni!

Ostatnie dni nie były przyjemne: deszcz, wiatr i niskie temperatury dawały nam się we znaki. Na szczęście z początkiem listopada pogoda stanie się dla nas łaskawsza i przyniesie znaczne ocieplenie. Wszystko za sprawą ciepłych mas powietrza, które przyjdą nad Polskę z południa. Przyniosą one znacząco wyższe temperatury. 

Pogoda od początku tygodnia do Wszystkich Świętych

Zmiany odczujemy już od poniedziałku. W wielu miejscach zza chmur wyjrzy słońce, a temperatura wzrośnie nawet do 20 stopni na południu kraju. Deszcz i niskie temperatury utrzymają się jeszcze na północy, ale spokojnie - już we wtorek ciepłe powietrze dotrze do wszystkich krańców Polski. Termometry wskażą od 15 stopni na Mazurach do nawet 22 na Podkarpaciu. W środę będzie nieco chłodniej, nadal jednak pogoda nie będzie dawała nam powodów do narzekań.

Na interaktywnej mapie z serwisu Windy.com możesz zobaczyć temperaturę o danej godzinie. Wystarczy, że suwak na dole mapy przesuniesz w lewo. Możesz również sprawdzić m.in. jak rozłożą się opady, zmieniając kryterium "Temperatura" na "Deszcz".

Pogoda na Wszystkich Świętych. Będzie słonecznie i ciepło

Z kolei według TVN Meteo, ciepło utrzyma się dłużej - we Wszystkich Świętych możemy liczyć nawet na 22 st. C (tak ciepło ma być na Podkarpaciu).

Kolejne dni to też kilkanaście stopni i deszczu jak na lekarstwo. Miejscami mogą pojawić się przelotne opady, jednak w większości kraju na niebie zobaczymy słońce. 

Taka aura utrzyma się do końca kolejnego weekendu.

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda: płynie do nas fala ciepła. Na termometrach nawet 22 st. C we Wszystkich Świętych
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 2 razy 2

  Ojej, to nie będzie można ubrać się w futro i lansować przy grobie.

 • kmaras77

  Oceniono 1 raz 1

  Zanosi się na nowy rekord temperatury w miesiącu. Jak co roku.

 • doomsday

  Oceniono 3 razy 1

  Kilkadziesiąt lat temu w tym dniu w Polsce było zawsze poniżej zera i pełno śniegu.
  No ale w Polsce , gdzie młodzi są wyznawcami sterczałego izraelity Korwina , globalnego ocieplenia nie ma. To tylko zwykły proces naturalny jaki Ziemia przechodzi od milionów lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX