Sondaż. KO depcze po piętach PiS-owi. Niepewne miejsce Trzeciej Drogi w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość minimalnie prowadzi nad Koalicją Obywatelską w najnowszym sondażu Kantar Public. Trzecia Droga oddaliła się od podium, a jej wejście do Sejmu stoi pod znakiem zapytania.

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w lipcowym sondażu Kantar Public z wynikiem 33 proc., a Koalicja Obywatelska, która zajmuje drugie miejsce, cieszy się 32 proc. poparciem Polaków - podaje "Gazeta Wyborcza", powołując się na sondaż, który pracownia Kantar Public przeprowadziła w dniach 14-19 lipca na próbie reprezentatywnej 983 dorosłych mieszkańców Polski metodą CAPI (badania ankietowe wspomagane komputerowo).

Zobacz wideo Kaczyński na pikniku rodzinnym, czyli komuna i migranci

Najnowszy sondaż. Trzecia Droga oddala się od podium, pozostałe partie zyskują

Pozostałe ugrupowania mają znacznie gorsze wyniki. Konfederacja jest na trzecim miejscu z poparciem 8 proc., a tuż za nią jest Lewica z wynikiem 7 proc. Z kolei Trzecia Droga, czyli połączenie Polski 2050 Szymona Hołowni oraz PSL Władysława Kosiniaka-Kamysz, uzyskała wyniki 5 proc. Jeżeli Trzecia Droga pójdzie do wyborów jako koalicja, to taki wynik nie da jej miejsca w Sejmie. Próg wyborczy dla koalicji wynosi bowiem 8 proc.

Natomiast 13 proc. ankietowanych nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos (spadek o 2 pkt procentowe).

PiS delikatnie prowadzi nad KO. Trzecia Droga traci

Dwie największe partie idą łeb w łeb, jeśli chodzi o poparcie ze strony Polaków. PiS w ciągu miesiąca zyskał 1 pkt proc. poparcia, natomiast wynik KO pozostaje bez zmian. Konfederacja i Lewica, porównując do czerwcowego sondażu Kantar Public, zyskały po 1 pkt proc. poparcia, a Trzecia Droga straciła 2 pkt proc. W ubiegłym miesiącu 15 proc. ankietowanych nie wiedziało, na kogo zdecyduje się oddać swój głos.

Więcej o: