Piotr Gliński "zrzeka" się tytułu profesora po decyzji w sprawie Andrzeja Zybertowicza. "Bo mi wstyd"

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński zrzeka się tytułu profesora i krytykuje Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów, która nie przyznała tego tytułu Andrzejowi Zybertowiczowi. Wicepremier oświadczył w ramach protestu, że od teraz będzie jedynie "doktorem".

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zareagował na decyzję Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, która nie przyznała Andrzejowi Zybertowiczowi tytułu profesora nauk społecznych. W poniedziałek poinformowaliśmy o odmownej decyzji wydanej przez komisję, którą uzasadniono brakiem "spełnienia przez Kandydata warunków wymaganych do nadania tytułu naukowego"

Zobacz wideo Czy Trzaskowski będzie zabiegać o poparcie Bosaka?
Właśnie się dowiedziałem, że Centralna Komisja d/s stopni naukowych odmówiła tytułu profesorskiego A. Zybertowiczowi. Słabe. Dno. To w takim razie ja się zrzekam swojego tytułu nadanego przez to "ciało" 12 lat temu! Bo mi wstyd. Uważam, że Andrzejowi Zybertowiczowi bardziej się należy....

- czytamy we wpisie prof. Piotra Glińskiego.

Minister Kultury "doktorem" po kolejnym odrzuceniu wniosku Andrzeja Zybertowicza

Słowa Ministra Kultury wywołały w mediach społecznościowych dyskusję o słuszności podjętej decyzji. Pod wpisem prof. Piotra Glińskiego zarzucono Andrzejowi Zybertowiczowi brak honoru m.in. za pracę na stanowisku doradcy społecznego prezydenta RP, Andrzeja Dudy. 

Podczas poniedziałkowego głosowania komisji podjęto jednoznaczną decyzję odmawiającą Andrzejowi Zybertowiczowi tytułu profesora. Pięć osób było za, trzy osoby przeciw, a trzy osoby wstrzymały się od głosu. "Przedmiotowa decyzja została podjęta w wyniku wnikliwej analizy zgromadzonej dokumentacji w sprawie" - napisała Centralna Komisja w mailu wysłanym do Gazeta.pl

Warto również wspomnieć, że Sekcja Nauk Humanistycznych i Społecznych, już dwukrotnie w bieżącym roku odmówiła poparcia wniosku dr. hab. Andrzeja Zybertowicza. Pierwszą decyzję wydano 7 maja 2020 roku, drugą natomiast 3 czerwca 2020 roku. 

Więcej o: