Hitler i Komorowski na jednym kolażu. Gdzie? Na profilu wiceministra spraw zagranicznych

Według nieoficjalnych informacji wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski jest jednym z najpoważniejszych kandydatów na stanowisko ambasadora RP w Izraelu. Tymczasem użytkownicy Twittera przypominają, co Magierowski opublikował zaledwie 3 lata temu.

"Marek Magierowski jest najpoważniejszym kandydatem na nowego polskiego ambasadora w Izraelu. Zdaniem naszych rozmówców, jest bardzo blisko ostatecznej politycznej decyzji w tej sprawie" - podaje 300polityka.pl. Magierowski nie skomentował tych doniesień. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Były dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP jest obecnie wiceministrem spraw zagranicznych.

Użytkownicy Twittera przypomnieli wpis Magierowskiego na Twitterze z kwietnia 2015 r., kiedy polityk pracował jeszcze jako dziennikarz "Do Rzeczy" i telewizji Republika. W jednej z dyskusji opublikował kolaż zdjęć Anny i Bronisława Komorowski oraz Adolfa Hitlera i Ewy Braun.

Była to reakcja na słowa prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która komentowała projekt pomnika światła, upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej.

- Tak wyglądał pomnik światła w 1937 roku w Norymberdze, kiedy był zjazd NSDAP. Ja bym nie chciała, żeby tak samo wyglądał pomnik światła ofiar katastrofy smoleńskiej - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 Gronkiewicz-Waltz.

"Sądziłem, że jest Pan mądrzejszy politykiem" - skomentował jeden z użytkowników Twittera. "Wstyd" - napisała użytkowniczka.

Więcej o: