Ze sklepów w całej Polsce wycofano Coca-colę Light. Koncern wyjaśnia

Szukałem wszędzie - w sklepach, hurtowniach i automatach. Nie ma. Nie ma Cola-coli Light. Czy to chwilowe braki czy coś poważniejszego? Dla wszystkich miłośników tego napoju mam złą wiadomość.

To pytanie kompletnie mnie zaskoczyło. - Ej, widziałeś gdzieś ostatnio Colę Light? – zapytał kolega. Colę Light? No chyba tak. Podeszliśmy do automatu i... faktycznie. Nie ma. Jest Coca-cola, Coca-cola Zero, Coca-cola Cherry. Light ani śladu.

W automatach też nie ma już Coli LightW automatach też nie ma już Coli Light Fot. Gazeta.pl

- E, po prostu nie załadowali dziś – odpowiedziałem. A potem zacząłem się zastanawiać. Faktycznie od dłuższego czasu nie widziałem charakterystycznych srebrnych etykiet. Ruszyłem więc na poszukiwania. W pobliskim Tesco pan ustawiający towar na półkach rzucił przez ramię: - Light? Cola Light? Nie, nie ma i nie mieliśmy ostatnio. Podobne informacje uzyskałem w dwóch małych sklepach osiedlowych i w hipermarkecie. Od kilku miesięcy nie ma. A klienci pytają.

"Skończyła się i już"

Więcej światła na całą sprawę rzuciła pani z firmowej stołówki. – Wie pan, próbowałam zamawiać ostatnio, bo ludzie pytają. I nie ma nigdzie. Od kiedy? Przynajmniej od końca wakacji. Ba, próbowaliśmy nawet w Macro kupić, bo tam zawsze zalega więcej towaru. Ale też nie ma. A w hurtowniach mówią, że już nie będzie!

Faktycznie telefon do jednej z większych hurtowni spożywczych potwierdził sensację. – Nie, proszę pana. Nie ma od dawna i już nie wróci. Skończyła się i już. Pan zapyta w Coca-coli o co chodzi.

W biurze prasowym firmy Coca-cola Poland Services zostałem przekierowany wysoko – od razu do dyrektora ds. komunikacji i kontaktów zewnętrznych, Anny Solarek, która wyjaśniła:

Tak, wycofaliśmy Coca-Colę Light. Kategoria produktów light jest w Polsce wciąż niszowa, Coca-Cola Light nie zyskała w Polsce wystarczająco dużej grupy konsumentów

Jak to się stało, że tak popularny napój zniknął niezauważony? Okazuje się, że konsumenci jednak tęsknią za wersją Light. Gdy w Google wpiszemy hasło „coca cola light”, dostajemy podpowiedź „coca cola light wycofana”.

 

'Coca-cola Light wycofana''Coca-cola Light wycofana' Fot. Gazeta.pl

 Jak dowiedzieliśmy się w Coca-coli proces wycofywania produktu z Polski trwa od połowy roku. Firma nie informowała o tym w żaden sposób konsumentów, Cola Light po prostu przestała być dostarczana i sprzedawana. Na decyzji zaważył fakt, że w sprzedaży były dwa warianty napoju bez cukru – Coca-cola Light i Zero.

Reagujemy zgodnie z potrzebami konsumentów, a ci wybrali Coca-Colę Zero. – wyjaśnia Anna Solarek – Zdecydowaliśmy się więc po prostu poświęcić więcej uwagi tej właśnie marce.

Wycofanie z rynku Coli Light to lokalna decyzja – na innych europejskich rynkach nadal można ją kupić pod nazwą Light lub Diet.

Czym się różnią Coca-cola Light i Zero?

Gdy zreferowałem koledze wyniki śledztwa był załamany. – Ale jak to nie będzie już Coli Light?! To co ja będę pił? Bo jego zdaniem Coca-cola Zero ma zupełnie inny, gorszy smak. Czy jednak obie odmiany Coli faktycznie się różnią? Obie nie zawierają cukru, a smak zawdzięczają słodzikom. Cola Light słodzona była samym aspartamem, a Zero – mieszanką różnych słodzików. Moim zdaniem obie smakują tak samo, ale kolega zaklina się, że w ciemno odróżniłby oba napoje. Szkoda, że nie będziemy mogli przeprowadzić już tego eksperymentu.

Komentarze (245)
Ze sklepów w całej Polsce wycofano Coca-colę Light. Koncern wyjaśnia
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 30 razy 24

  Coca Cola Light to taki schabowy z soi.

 • atr8

  Oceniono 33 razy 21

  Nie znoszę napojów słodzonych aspartamem. Mają nieprzyjemny, piekący posmak, który pozostaje jakiś czas po wypiciu.

 • cometto-pl

  Oceniono 37 razy 15

  Co może być gorszego od picia zafarbowanej wody z cukrem? Picie zafarbowanej wody z aspartamem... :>

 • xfish

  Oceniono 19 razy 13

  "Kategoria produktów light jest w Polsce wciąż niszowa" - bo lightowe produkty są dla ci..k w rurkach.
  W Polsce żyje się hardcorowo i takie produkty się sprzedają.
  Na polski rynek powinni dać wersję z podwójnym cukrem a jeszcze lepiej z podwójnym gazem, Ta druga to pewny sukces wśród polskich kierowców.

 • xezaq

  Oceniono 11 razy 9

  I wyjdzie wam na zdrowie. Guano jak guano, napić się można raz na jakiś czas - tej, czy konkurencyjnej - ale żeby często? I żeby jakoś za tym tęsknić? Nie ma to nie ma, problem producenta, nie nasz.

 • czeski_honza

  Oceniono 13 razy 9

  "Gdy zreferowałem koledze wyniki śledztwa był załamany. – Ale jak to nie będzie już Coli Light?! To co ja będę pił?"...Soki naturalne i wodę, łaskawy panie!

 • lasic01

  Oceniono 11 razy 9

  Ten sklep to Makro, nie Macro, analfabeci...

 • zerozer52

  Oceniono 15 razy 9

  Jedno, wielkie, amerykańskie gó....

 • el.pistolero

  Oceniono 24 razy 8

  Wśród kogo popularny? Warszawskich p*zdusiów zwanych hipsterami? Coś za coś - nie ma cukru, jest chemia.
  www.zywieniemistrzow.pl/ktora-cola-jest-lepsza-normalna-zero-czy-light/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX