Ta niezwykła ucieczka małego legwana przed rojem węży to najlepsza rzecz, jaką zobaczycie. I to nie jest przesada

W niedzielę BBC wyemitowało pierwszy odcinek serialu dokumentalnego Planet Earth II. Chociaż cała produkcja jest na wybitnym poziomie, wszystkich zafascynowała jedna scena, którą z miejsca okrzykniętą jedną z najlepszych w historii telewizji.

Wyspa Fernandina w archipelagu Galapagos. Z jaj złożonych wgłębi lądu zaczynają wykluwać się młode legwany morskie. Po przyjściu na świat mają jeden cel – dotrzeć na brzeg, do swoich rodziców. Po drodze mają tylko jedną przeszkodę, ale za to jaką. To węże, setki węży.

Twórcy Planet Earth pokazali te pierwsze, dramatyczne chwile małych legwanów. Naturalnie większość widzów kibicowała legwanom, nie wężom. Ale jeden dzielny mały legwan podbił serca wszystkich. Jego próbę ucieczki przed rojem węży ogląda się jak pierwszorzędny film sensacyjny. Tych emocji nie da się opisać słowami, to trzeba zobaczyć:

 

Planet Earth II to druga odsłona uznanego serialu dokumentalnego BBC sprzed 10 lat. Również tym razem głos podkłada David Attenborough, a nowością jest podkład muzyczny skomponowany przez Hansa Zimmera. Serial dostępny jest w Polsce na kanale BBC Earth. Czyta Krystyna Czubówna.

Komentarze (57)
Ta niezwykła ucieczka małego legwana przed rojem węży to najlepsza rzecz, jaką zobaczycie. I to nie jest przesada
Zaloguj się
 • ergosumek

  Oceniono 43 razy 21

  ....wszystkich zafascynowała jedna scena, którą z miejsca okrzykniętą jedną z najlepszych w historii telewizji.
  ++++++++++++++++++++++++++++++
  Wszystko prawdopodobnie zaaranżowane, stąd tyle ujęć z różnych kamer.
  Maleńki legwan walczy o życie, nawet nie wiadomo, czy ten sam, a oni kręcą?

 • Eric Cartman

  Oceniono 64 razy 10

  Dzisiaj zobaczylem jak wniebowziete lemingi wokol gigantycznej sceny, ktora sobie przygotowali, by triumfowac, patrza najpierw z niepokojem a pozniej przerazeniem na telebim oglaszajacy, ze przez ostatnie meisace byli karmieni klamstwami i Hillary nigdy tak naprawde w wyscigu nie bylo. Oczywiscie o tym wiedzieli wszyscy zwolennicy Trumpa, ale lemingi twardo upieraly sie przy swoim. Twarze placzacych lewakow dostajacych atakow apopleksji to najlepsze, co dzis widzialem, a nie jakis legwan. No ale czego spodziewac sie po latrynie? Przeciez , ze nie honoru i przyznania sie do kolejnych prob manipulacji, tak jak w przypadku Brexitu, tak jak w przypadku PiS, tak jak w przypadku DUdy.

 • masofrev

  Oceniono 9 razy 9

  Run Forrest, run ;-)

 • clamcay

  Oceniono 10 razy 6

  gazeto, internety żyły tym przedwczoraj :)

 • c.bolek

  Oceniono 1 raz 1

  Polska język, trudna język :-\
  "Z jaj złożonych w głębi lądu"

 • ltte

  Oceniono 17 razy 1

  Urzędasy w Polsce tak rzucają się na ludzi. I jeszcze twierdzą, że mają do tego prawo. Najlepsza metoda obrony, to nie ruszać się, może nie zauważą. Ale jak już zauważą, to ... spiehdalać ;-)

 • tomaszw20

  Oceniono 18 razy 0

  natura taka właśnie jest - paskudna: zjadaj innych i nie daj się zjeść innym - jest to tak zwane zło;
  dobro jest czymś rzadkim, najłatwiej o nie w warunkach nadmiaru dóbr, co rzadko się zdarza, nawet w Ameryce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX