Komentarze (275)
Antyszczepionkowcy sfinansowali badanie, które pokazało, jak bardzo się mylili
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Dariusz dabo

  0

  Ten artykuł to gó... warte wypociny wypocone przez jakiegoś redaktorzyne zlobbowanego przez koncerny farmaceutyczne.
  Prawdziwe wyniki badań nigdy nie ujrzą swiatła dziennego bo wybuchł by międzynarodowy skandal, a to co tu zostało nabazgrane to tylko stek bzdur dla ciemnogrodu by stłumić temat.

 • Krzysztof Prottung

  0

  szczepionki nie powodują autyzmu to prawda.Dzieci z autyzmem nie chelatują metali ciężkich i mają zaburzony metabolizm dlatego objawy autyzmu wzrastają po szczepieniach zobaczcie na Youtube film choroby nakazane prawem część 3

 • dar61

  0

  Tu nieco lepiej, red. Piotrze Stanisławski, aleć przez 6 lat, a nawet wcześniej, zmieniło się ortograficzne podejście do zapisu:
  '...Grupy, które otrzymywały szczepionki zróżnicowano podając im szczepienia w różnym tempie...'
  na dzisiejsze:
  ...zróżnicowano, podając im...

  Też i nie:
  '...Obrazili się na media opisujące wyniki ich badania zarzucając im...'
  lecz >>> badania, zarzucając

  Tu antyprzecinkoza:
  '...Aż się prosi, by to, co udało się grupie SafeMinds określić popularnym słowem: „samozaoranie”...' [acz i polski cudzysłów, za co brawka]

  >>> Aż się prosi, by to, co udało się grupie SafeMinds, określić popularnym słowem: „samozaoranie”
  >>> Aż się prosi, by to - co udało się grupie SafeMinds - określić popularnym słowem: „samozaoranie”
  >>> Aż się prosi, by (to, co udało się grupie SafeMinds) określić popularnym słowem: „samozaoranie”

  ***
  Móżdżek - lub mózg.
  Wybór należy do Ciebie, rodzicu.

 • skaut001

  0

  A ja i tak uwazam ze zdrowe podejscie do wszystkiego jest gwarantem bezpieczenstwa.

 • wojnart61

  0

  Bolesne. Zwłaszcza że koszty badania, to tylko wierzchołek góry lodowej. Dalej mogą pójść oskarżenia ze strony firm farmaceutycznych, o utracone zyski.

 • Magdalena Żyła

  Oceniono 2 razy 0

  Etiologia autyzmu nie jest poznana i pewnie długo nie będzie. Badanie było solidne i obaliło pewne teorie i dobrze. Moim zdaniem ze szczepionkami i autyzmem jest tak jak z przechodzeniem przez ulicę: tysiące przejdą i nic się nie stanie, ale jednemu szczepionka podana w nieodpowiednim czasie( słabsza odporność, większa podatność na szkodliwy czynnik, uczulenie, większa wrażliwość czy zwyczajnie faza rozwoju organizmu, w którym jest on mniej odporny na czynniki zewnętrzne) wywoła w organizmie reakcje, które mogą doprowadzić do dezintegracji ukł nerwowego i autyzmu. Nie znaczy to jednak, że nie mamy dzieci szczepić, bo mimo wszystko korzyści wynikające ze szczepień są duże, a ryzyko, przy tak dużej liczbie saszczepionych dzieci jednak niewielkie.

 • starczypl

  Oceniono 12 razy 0

  a starczyło zamówić te badania od ekspertów Macierewicza. Np takich, co kiedyś byli szczepieni lub oglądali szczepionki w internecie. To ich legitymizuje :)

 • starczypl

  Oceniono 10 razy 0

  typowy elektorat PISlamu. żywcem wyjęty z Ciemnogrodu

 • macw1975

  Oceniono 4 razy 0

  Ujawnili niekorzystne dla nich wyniki badan?
  Ech ci antyszczepionkowcy jeszcze wiele muszą się od koncernów medycznych nauczyć.

 • Monika Pietras

  Oceniono 6 razy 0

  A ja bym chciała się dowiedzieć jaki jest odsetek w populacji makaków osobników, które chorują na autyzm/mają zmiany w mózgu bez podania szczepionki? Czy wogóle takie zmiany u nich w populacji występują?

 • starykawaler35

  Oceniono 54 razy 0

  24 września 2014 roku, włoska wersja National Vaccine Injury Compensation Program orzekła, że szczepionka korporacji „GSK” o nazwie „Infanrix hexa” przeciw: polio, błonice, tężec, wirusowe zapalenie wątroby typu B, krztusiec i Haemophilus influenza typu B, wywołała stały autyzm i uszkodzenie mózgu u zdrowego dziecka.

  Szczepionka, która zawierała wiele antygenów, tiomersalu (rtęci), wiele form aluminium, formaldehydu, genetycznie zmodyfikowane wirusowe składniki i różne chemiczne konserwanty, spowodowała u chłopca autyzm, wkrótce po otrzymaniu wszystkich trzech dawek szczepionki...

 • marcela777

  Oceniono 12 razy 0

  może problem nie jest w szczepionkach, mam dwoje dzieci, są zaszczepione i żadne z nich nie ma problemu poszczepiennego, może dzieci szczepione z problemem autyzmu odziedziczyły gen po rodzicach, który u rodziców nie wykazał żadnych objawów a u dzieci pod wpływem szczepionki uaktywnił się; nie jest to wina szczepionki tylko odziedziczonych genów; szczepić warto i trzeba bo czym jest problem autyzmu wobec śmierci dziecka

 • caleebius

  Oceniono 24 razy 0

  Ruch antyszczepionkowy to aki odłam PiSizmu. Jak fakty przemawiają przeciw ich teoriom spiskowym to tym gorzej dla faktów.

 • jhbsk

  Oceniono 16 razy 0

  Proepidemicy sami się zaorali.

 • habib78

  Oceniono 42 razy 0

  myślę, że poiwnni póśc z tym do Komisji Smoleńskiej. Związków między szczepionkami a autyzmem by nie znaleźli, ale przez kilka lat karmili by świat setkami nowych insynuacji, jakoby szczepionki były złe.
  Zresztą kto wie, jak skońcyz się kasa na darmowe szczepionki, to Becia na powie, że rząd musi zbadać wszystkie wpływy szczepień przed podaniem ich dzieciom.
  Znamy to z PRL, kiedy dobro niedostępne na rynku natychmiast stawało się szkodliwym dla zdrowia.

 • captain_planet

  Oceniono 106 razy 0

  A mogli nie opublikować, jak Beata :).

 • Agata Zbieralska

  Oceniono 1 raz -1

  A niech sobie nie szczepią dzieci... Niech będą osobni lekarze dla szczepionych i tych nieszczepionych. Powróci parę epidemii ,nastąpi selekcja naturalna i po kłopocie.

 • szumek1971

  Oceniono 1 raz -1

  1. Makaki to nie ludzie. Mogą reagować inaczej
  2. Autyzm nie jest jednoznaczny z jakimiś zmianami w mózgu więc nie wiem co to badanie miało udowodnić.
  3. Stawianie tezy, że za każdym razem szczepionka = autyzm, lub też odwrotnej, że nie ma żadnego związku jest szalenie ryzykowne.
  4. Autyzm jest niewątpliwie powiązany, z rozwojem cywilizacyjnym. Podobno u społeczeństw prymitywnych nie występuje. Pytanie: jakie czynniki determinują jego powstawanie?

 • skaut001

  Oceniono 1 raz -1

  Odpowiednik ludzkiego HIV czyli SIV u małp tez nie wywołuje u nich żadnych zakłóceń.

 • Oceniono 1 raz -1

  Polecam bardzo dobry film dokumentalny "Wyszczepieni od TUSZOWANIA faktów do KATASTROFY" - jest na youtube, Pokazuje jak to zostały zakłamane naukowe badania w USA przez rządową służbę zdrowia (jeden z naukowców był informatorem i przekazał prawdziwe wyniki badań i "zawrzało" w USA) i lekarze, którzy te wyniki zobaczyli, to zmienili front z nawoływania do szczepień.

 • Oceniono 9 razy -1

  Na dobrą sprawę to badanie dużo nie zmienia dla ludzi anty. Od dawna było wiadomo, że nie ma to wpływu, ale zawsze znajdą się ludzie co wierzą inaczej i nic nie zmieni ich wąskiego toku rozumowania. Skoro nadal żyją między nami ludzie wierzący, że ziemia jest płaska to nic mnie już nie zdziwi :D W całym tym zamieszaniu tylko dzieci szkoda co jest smutne.

 • klusex

  Oceniono 5 razy -1

  Jak kogoś interesuje to na prawdę to właśnie ukazała sie książka będąca przeglądem krytycznym ponad 100 badań naukowych nad szczepionkami. Tytuł to: Szczepienia - przegląd ważnych badań. Warto sie zapoznać z więcej niż jednym badaniem robionym na zlecenie

 • Przemek Czuchaj

  Oceniono 11 razy -1

  Cel badania i nastawienie jego pomysłodawców przypominają w działaniu sektę wyznawców całunu turyńskiego. Oni też zlecili badanie całunu, wierząc, że pochodzi z przełomu er. Po tym, jak datowanie radiowęglowe przeprowadzone przez kilka niezależnych instytucji naukowych wykazało, że całun pochodzi ze średniowiecza, zaczęli podważać zastosowaną metodologię badań.

 • 13sw

  Oceniono 19 razy -1

  To nie szczepionki powodują autyzm, ale zwiększenie ilości dostępnych kanałów telewizyjnych. Kiedyś były tylko dwa-trzy programy i autyzm był rzadki. Od tej pory zaczęto zwiększać ilość programów i od razu przybyło przypadków autyzmu. Istnieje oczywisty związek między tymi dwoma faktami - tu przybyło i tam przybyło, więc na pewno istnieje między tymi faktami związek. Zapewne chodzi o zwiększenie promieniowania w eterze. Niestety, w wyniku spisku mediów nikt nie bada tej przyczyny autyzmu, ani o niej nie głosi.

 • ulanzalasem

  Oceniono 37 razy -1

  Ciekawe jak procentowo wyglądałoby poparcie dla partii politycznych osób, które należą do ruchów antyszczepionkowych ? PiS, jacyś narodowcy, Kukiz, Stonoga, Grzegorz Braun ?

 • archieil

  Oceniono 17 razy -1

  Ciekawe, że znaleziono pieniądze na sfinansowanie idiotyzmu na pierwszy rzut oka dla każdego, a na zbadanie wielu innych aspektów szczepień pieniędzy nie znaleziono.

  To mniej więcej jak znalezienie pieniędzy na badanie czy wizerunek Jezusa na krzyżu jest zgodny z rzeczywistością, a nie znalezienie na zbadanie czy chorobliwa pobożność jest wywoływana relikwiami czy jedynie używa ich do zaspokajania schorzenia w zamian za np. obsesję do damskich butów czy majtek.

 • guru133

  Oceniono 59 razy -1

  Nie ma szczepionki przeciwko głupocie, dlatego głupcy się nie szczepią i nie pozwalają szczepić swoich dzieci.

 • Arek Plich

  Oceniono 2 razy -2

  "Jak podała prasa medyczna, po prawie 10 latach niezwykle upartych starań dr Briana Hookera, profesora na Uniwersytecie Simson, przy pomocy senatorów Stanów Zjednoczonych, słynne CDC (Centers for Disease Control and Prevention) MUSIAŁO UJAWNIĆ DOKUMENTY DOTYCZĄCE BADAŃ NAD WPŁYWEM SZCZEPIONEK NA DZIECI.

  Dopiero oparcie się na ustawie o wolności informacji, słynnym Freedom Act – FOIA, pozwoliło na ujawnienie, że środek zwany tiomersalem, nadal używany np. w szczepionkach grypowych, ba, podawany nawet kobietom w ciąży i małym dzieciom, może spowodować autyzm i inne zaburzenia rozwojowe układu nerwowego."

 • l1l99

  Oceniono 18 razy -2

  ciemny lud

 • vanad48

  Oceniono 26 razy -2

  niestety jak każdy fanatyzm, ruch anty-szczepionkowy, już ma na sumieniu ofiary....ot choćby setki dzieci zmarłych ostatnio na odrę....

 • readme.txt

  Oceniono 40 razy -2

  A co na Episkopat. Kler zawsze twierdził, że choroby dotykają tylko grzeszników.

 • jacekstu

  Oceniono 5 razy -3

  No i co teraz? Będą szczepić po rygorem rozstrzelania? Ja w dzieciństwie szczepiony nie byłem i swoim dzieciom też nie zamierzam swinstw wstrzykiwac.

 • Aneta Krejczy

  Oceniono 3 razy -3

  Tu coś zupełnie przeciwnego: szczepienia.wybudzeni.com/2016/08/02/autyzm-poszczepienny-u-malp-po-mmr-innych-szczepionkach/

 • marsea84

  Oceniono 3 razy -3

  Hahaha a kto niby te badania upublicznił? Komu miałoby zależeć, żeby ujawniać prawdę? Przecież oni z tych szczepionek trzepią taką kasę, że się w pale nie mieści, więc gdyby wyniki badań pokazywały prawdę, to by stracili źródło dochodu! Ja nie wiem kiedy ten naród się obudzi, bo chyba 99% ludzi nie wie w jakich realiach przyszło im żyć...

 • Gianni Giuliano

  Oceniono 7 razy -3

  Co za bzdury... Po pierwsze szczepienie przeciw takim blahym chorobom jak odra czy swinka jest kretynstwem. Po drugie jaka jest roznica miedzy autystycznymi makakeim a zdrowym. Wg mitologi naukowej autyzm nie powoduje fizycznych zmian w mozgu. Po trzecie "To badanie nie potwierdza hipotezy mówiącej, że zawierające tiomersal szczepionki i/lub szczepionki MMR [przeciw odrze, śwince i różyczce] odgrywają rolę w powstawaniu autyzmu" jest odpowiedzia niewystarczajaca bo nie badanie jednoznacznie temu nie zaprzecza ;)

 • paprika_korps

  Oceniono 7 razy -3

  Niby artykul o powaznej sprawie, a na koniec "samozaoramie" Slowo jak z boiska przed gimnazjum. Autor to jakis debil, konczy artykul jakby to byl news z pudelka

 • chmarax

  Oceniono 5 razy -3

  H t t p : / / w w w. safeminds.org/wp-content/uploads/2013/04/SafeMinds-research-publications-2000-2013-with-intro-FINAL.pdf

  Dla zainteresowanych: poczatek linku jest rozdzielony spacjami...

 • chmarax

  Oceniono 5 razy -3

  Jakos nie widze wyniku tych badan na oficjalnej stronie Safe Minds....

  Niestety Gazeta blokuje link.. (Alez sie zdziwilam)

 • celsus77

  Oceniono 5 razy -3

  Pod łączami "to" i "to" jest ten sam link. Cenicie dobre dziennikarstwo?

 • jr968

  Oceniono 37 razy -3

  No i na podobnej drodze do samozaorania byli wyznawcy kitu smoleńskiego, ale się wycofali. Antoni wiedział, co się stanie i zderzenie skrzydła z brzozą udaremnił argumentując kwestiami bezpieczeństwa. Szkoda, kurcze.

 • Nowa Ziemia

  Oceniono 4 razy -4

  Nie chodzi o to, że szczepionki wywołują autyzm i "antyszczepionkowcy" się mylą. Chodzi o to, że szczepionki to wielomiliardowy biznes, który służy chciwości pewnych grup ludzi, którzy dzięki zbudowanemu status quo są ponad prawem. Tworzone szczepionki nie są pod żadnym stopniem badane, mimo iż w samej ulotce można znaleźć bardzo szkodliwe substancje oraz informacje o możliwych skutkach ubocznych. Podanie takich szczczepionek, często w ilości 24-32 do 2 roku życia skutkuje sporym obciążeniem dla młodego organizmu i niemożnością poprawnego rozwoju układu odpornościowego, który ma za zadanie utrzymywać ciało zdrowym, bez względu na obecność bakterii czy wirusów w środowisku. Każdy rodzic niech sam zadecyduje po przeprowadzeniu własnych badań czy chce zaszczepić dziecko. Przeciwnikom tej idei, warto przybliżyć ten cytat: "Mówią, że niezaszczepione dzieci są zagrożeniem dla innych... Jak to możliwe... skoro niby szczepionki działają?" Moje dziecko nigdy bylo szczepione i jest okazem zdrowia.... niestety dzieci znajomych, które są szczepione są ciągle chore... To jest obserwacja faktów. Do tego zachęcam każdego.

 • trackermaly

  Oceniono 12 razy -4

  a palenie papierosów nie wywołuje raka- mówią o tym wszystkie publikacje naukowe sprzed więcej niż 40 lat. No i cooo ? czyżby ci biedni naukowcy pisali pseudonaukę wtedy ?

 • kruk6666

  Oceniono 24 razy -4

  Do fanatyków nic nie trafi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX