Antyszczepionkowcy sfinansowali badanie, które pokazało, jak bardzo się mylili

To badanie miało pokazać, że szczepionki wywołują autyzm. Teraz fundatorzy są wściekli, obrażeni i próbują wykrętów.

Wszyscy znaczący naukowcy są zgodni - szczepionki nie wywołują autyzmu. Wiele badań (takich jak to oraz to) dowodzi tego, co już wiemy od lat. Ale wciąż jest grupa ludzi, którzy nie mogą się z tym pogodzić i próbują udowodnić, że jest inaczej. Należy do nich organizacja SafeMinds, która od lat próbuje znaleźć związek między autyzmem a szczepieniami.

Dowodu na ich twierdzenia miało dostarczyć rozbudowane badanie, które SafeMinds zdecydowało się sfinansować. Cel był jasny - liczono, że tym sposobem uda się przeprowadzić eksperyment wolny od wpływu wielkich korporacji farmaceutycznych, skorumpowanych lekarzy i innych sił oskarżanych o fałszowanie wyników i ukrywanie prawdy.
I... udało się! W październikowym numerze szanowanego pisma naukowego Proceedings of the National Academy of Sciences ukazała się praca, która odpowiada na pytanie, czy istnieje związek między chorobami z tzw. spektrum autyzmu, a szczepieniami - w szczególności używanym dawniej do konserwacji szczepionek tiomersalem (organicznym związkiem rtęci).

Wynik badania nie pozostawia wątpliwości. Autorzy pracy piszą jasno:

Nie zaobserwowano ani zmian zachowania u szczepionych zwierząt, ani neuropatologicznych zmian w móżdżku, hipokampie oraz ciele migdałowatym. To badanie nie potwierdza hipotezy mówiącej, że zawierające tiomersal szczepionki i/lub szczepionki MMR [przeciw odrze, śwince i różyczce] odgrywają rolę w powstawaniu autyzmu.

Tak, to oficjalne podsumowanie badań ufundowanych przez grupę zwalczającą szczepionki. Badań niezależnych, nieopłaconych przez koncerny farmaceutyczne i skorumpowanych lekarzy. W sumie żadne zaskoczenie, wiedzieliśmy to od dawna.

Porządne badania i porządne wyniki

Teraz SafeMinds też to wiedzą i są bardzo niezadowoleni. Obrazili się na media opisujące wyniki ich badania zarzucając im, że "nic nie zrozumiały". A w oświadczeniu, jakie umieścili na swojej stronie, mają nie lada problem - badań nie da się zdyskredytować używając tradycyjnych już zarzutów. Zamiast tego powołują się na stare, znacznie gorsze jakościowo badanie, które częściowo sugerowało, że szczepienia mogą szkodzić. I zapowiadają, że spróbują w nowym badaniu (tym przez nich samych ufundowanym) znaleźć jakiś błąd, który by pozwolił je obalić.

Będzie trudno, bo to wyjątkowo solidny eksperyment. 79 makaków podzielono na 6 grup. Grupa kontrolna dostawała zastrzyki z soli fizjologicznej, dwie grupy otrzymywały szczepionki zawierające tiomersal, dwie szczepionki MMR (odra, świnka, różyczka), które podawane są dzieciom około 13. miesiąca życia. Grupy, które otrzymywały szczepionki zróżnicowano podając im szczepienia w różnym tempie. Rozwój i zachowanie małp obserwowano przez 6 lat, zbadano też zmiany, jakie mogły zajść w ich mózgach.

I nic. Nie ma zmian, nie ma cech autyzmu. Aż się prosi, by to, co udało się grupie SafeMinds określić popularnym słowem: „samozaoranie”.

Więcej o:
Komentarze (275)
Antyszczepionkowcy sfinansowali badanie, które pokazało, jak bardzo się mylili
Zaloguj się
 • zz1026

  Oceniono 30 razy 20

  faktem jest ze kazde dziecko z autyzmem bylo szczepione
  tak samo jak kazdy alkoholik zaczynal od jednego piwa

  co z tego wynika?
  kompletnie nic

 • bazyli21

  Oceniono 178 razy 18

  No patrz. U makaków nie wystepuja choroby ze spektrum autyzmu (przynajmniej w tej grupie nie bylo ZADNYCH) a u ludzi jednak się zdarza. Jak to?

 • starykawaler35

  Oceniono 36 razy 4

  ale jak to...we wloszech bodajze sad najwyzszy(szczezre nowiac nie pamietam jaki to organ panstwowy) stwierdzil jednoznaczne powiaznie autyzmu i szczepionek

 • mydeer

  Oceniono 40 razy 4

  Tymczasem istnieje inna potencjalna przyczyna chorób ze spektrum autyzmu, gdzie badania wykazują związek a dokładne przyczyny nie są poznane - cięcia cesarskie.

 • hekatee2

  Oceniono 6 razy 2

  Sama jestem matką dziecka autystycznego, które po szczepieniu (w niecałe 24 godziny) po prostu zamknęło się w sobie. Mój syn przestał nagle reagować na swoje imię, odrzucał bliskość, przestał utrzymywać kontakt wzrokowy, przestał mówić. Ale nigdy nie powiem, że jedyną przyczyną autyzmu mojego synka jest szczepionka.
  Na autyzm u dziecka składa się kilka czynników. Mój syn w pierwszym roku życia miał intensywną antybiotykoterapię, był uczulony na prawie wszystko (uczulenia niemowlęce, które z reguły zanikają w późniejszym wieku), w dzień szczepienia był lekko przeziębiony, co lekarka kompletnie zignorowała a szczepionka sama w sobie była zanieczyszczona (jakiś miesiąc później wycofano całą jej serię z rynku ze względu na zanieczyszczenia), co lekarka zauważyła ale również zignorowała. Do dziś mogę mieć pretensje tylko do siebie, że nie zabrałam wtedy dziecka i nie uciekłam z gabinetu a dałam się przekonać lekarce i zostałam. Autyzm powstaje u dziecka, gdy jego organizm nie może sobie poradzić odpornościowo ale same szczepionki autyzmu nie powodują. Za to nieszczepienie dziecka jest zwyczajnie nieodpowiedzialne biorąc pod uwagę narastające w europie ogniska chorób, które już dawno dzięki szczepieniom prawie udało nam się wyeliminować. Pozdrawiam.

 • wamal

  Oceniono 10 razy 2

  Podobnie Komisja Wenecka była zapraszana do RP... zanim nie okazało się, że jej raport nie będzie po myśli zapraszających

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX