Komentarze (101)
To w Polsce zdarza się 92 proc. przypadków różyczki w Unii Europejskiej. Co się dzieje?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jasiek_oc

  0

  Za laboratorium płaci przychodnia za leki pacjent. Więc lekarze strzelają nazwami leków i chorób. Moja córka miała mononukleozę a pani doktor przepisała antybiotyk czyli najgorsze co mogła zrobić. Podałem wszystkie objawy pani doktor a potem (gdy już córce pojawiły się plamy na skórze od podania tego antybiotyku) te same objawy podałem wujkowi google który to przeciwieństwie do pani doktor poprawnie zdiagnozował chorobę na wyniki badań krwi musiałem czekać gdy po ponad tygodniu dotarłem na zakaźny stwierdzono, że córka i tak już prawie wyzdrowiała. Nikt teraz nie zleca badań bo to są koszty mówią że to jakaś wirusówka i przepisują antybiotyk, a na gabinecie plakat z napisem "antybiotyki nie działają na wirusy nie podawaj ich niepotrzebnie".

 • Tadeusz Sobol

  0

  Chorują głównie szczepieni: szczepienie zwiększa zachorowania kilkunastokrotnie - głownie te tandetne refinansowane oraz te różne wynalazki dla kasy

 • zxcvbnm5555

  0

  We Włoszech zapadł na początku 2014 pewien wyrok sądowy dotyczący podania szczepionki. Przegrało go Państwo. W trakcie procesu użyto jako dowodu badań wewnętrznych b. wielkiej firmy (gieeska) - wnioskiem było wywoływanie/powodowanie przez szczepionkę AUTYZMU. I to nie jest odosobniony przypadek.

 • alinaw1

  Oceniono 6 razy 0

  Skoro różyczka jest tylko niebezpieczna dla kobiet w ciąży- dlaczego program obowiązkowych (!) szczepień zakłada szczepienie wszystkich niemowlaków?

 • Marcin Gnap

  Oceniono 1 raz -1

  a jak to się ma do wyszczepialności na różyczkę?
  dane z 2014 roku zachorowało 2237 osób nieszczepionych i aż 2348 szczepionych

 • krolowa-mroku

  Oceniono 4 razy -2

  Jak to "co się dzieje"? To pokłosie ruchu idiotów nie szczepiących swoich dzieci.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 4 razy -2

  "Dopiero na początku tego stulecia wprowadzono podawaną w wieku 13 miesięcy oraz w 10. roku życia szczepionkę MMR.".
  I za tą gó...aną iniekcję z 13. miesiąca życia obwinia się najwięcej aktualnych zachorowań na autyzm. Pogadajcie z rodzicami z korytarzy w ośrodkach leczących autyzm.

 • tenare

  Oceniono 8 razy -2

  W 2016 roku będzie lepiej, bo za 500+ można teraz kupić w monopolowym odkażalniki dla całej rodziny. Rodzina się zdezynfekuje i po kłopocie z różyczką.

 • joebook

  Oceniono 6 razy -2

  o ku... o ku..... szczepcie sie szczepcie sie na rozyczke ino roz.. najlepiej szczepionka firmy ktora zaplacila za ten prymitywny artykul ;)

 • maciacho30

  Oceniono 50 razy -2

  Biorę kredyt we frankach bo najtańszy, nie szczepię dzieci bo korporacje zarabiają na szczepionkach które nic nie dają a powodują autyzm u dziecka, często oszczędności odkładam do firm typu Amber Gold aby się nachapać jak najwięcej, nigdy nie przeczytałem co to znaczy TK i po co to jest, głosuję zawsze na obietnice wyborcze aby jak najwięcej nahapać się kiełbasy przy grilu, chodzę i kłamie cały czas aby żyło mi się lepiej i często okradam innych całkiem przypadkowo ale uczciwie bo zawsze się wyspowiadam w niedziele w kościele! Przykład Polaka idioty zapewne w 90% zagłosowało na PIS!

 • broda36

  Oceniono 10 razy -2

  No to wszystko jest super wg. Prof Guta. Co tam bylejakość diagnozowania i wstyd w statystykach. Co za kraj, co za mentalność...

 • hunkyyankee

  Oceniono 3 razy -3

  Wiele błędnych diagnoz, bo...polscy lekarze są do bani. Pomimo tego, jak sami siebie promują.

 • annubis74

  Oceniono 7 razy -3

  Jestem z pokolenia którego pp. różyczce nie szczepiono. dzieci po prostu chorowały. akurat różyczka jest jedną z łagodniejszych chorób wieku dziecięcego, przechorowanie dawało 100% odporności, czego nie daje szczepionka. poza tym zgodnie z "niusem" zawartym w artykule - nie chodzi o faktyczną "epidemię" różyczki w Polsce tylko problem z jej diagnozowaniem

 • kruk6666

  Oceniono 19 razy -3

  Picie wody święconej , leżenie krzyżem i wpłaty na życie wieczne na konto o.Sromotnika zapewnią zdrowie całemu narodowi ,w razie śmierci o.Boshobora wskrzesi za 50 zeta,amen.

 • antipatico

  Oceniono 27 razy -3

  Antyszczepionkowcy głosowali na PiS. Tak będzie wyglądała cała "dobra zmiana"

 • maciacho30

  Oceniono 25 razy -3

  Bo większość Polaków to debile i wierzą w mity PISowskie i teorie zdpy wzięte! Idźcie się pomodlić lepiej bo to Wam najlepiej wychodzi!

 • twinster-tnt

  Oceniono 17 razy -3

  Stanisławski, ile płacą Ci farmaceuci za notoryczne pierniczenie na łamach gazeta.pl o szczepionkach i sianie paniki. Przeczytałem tytuł artykułu i byłem pewien, że Ty go podpiszesz. Crazy Nauka? Crazy Man!

 • spiewaksam

  Oceniono 5 razy -3

  "Choć różyczka u dzieci przebiega zwykle stosunkowo łagodnie, to stanowi bardzo poważne zagrożenie dla kobiet w ciąży. Jeśli do zakażenia dojdzie podczas trzech pierwszych miesięcy ciąży, to są bardzo wysokie szanse na uszkodzenie płodu. Nazywane jest ono zespołem różyczki wrodzonej i objawia się m.in. wadami układu krwionośnego, poważnymi uszkodzeniami wzroku i słuchu oraz zaburzeniami neurologicznymi. Dlatego właśnie tak dużą uwagę przykłada się do uodparniania kobiet, które mogą zajść w ciążę."

  Człowiek ma 4ty wymiar - czas. Można go "skrócić" w 3 wymiarach przestrzeni i w czwartym wymiarze, którym jest czas. Lub można uszkodzić, właśnie tak, jak robi to różyczka w trzech pierwszych miesiącach życia osobnika gatunku homo sapiens. Pierwszy etap istnienia jest pełen zagrożeń. Polacy robią co mogą od samego początku

 • pediatra

  Oceniono 4 razy -4

  Na przeciwnym biegunie to np. choroby przenoszone drogą płciową. Chlamydioza występuje w Polsce u 200 pacjentów w USA u 1500.000 pacjentów rocznie! A co do próchnicy szwankuje przede wszystkim higiena jamy ustnej od 2 roku życia dzieci powinny być nauczane szczotkowania zębów miękką szczoteczką. A u ilu procent dzieci tak się dzieje?

 • Yvonne Tefau

  Oceniono 7 razy -5

  Na siedlisko takiej zarazy....? Najlepszy będzie rosyjski atom. Wypali do gołej ziemi i różyczkę i "izmy" wszelkie, za narodowo katolickim faszyzmem na czele,

 • smd48

  Oceniono 10 razy -6

  Kolejny przykład tego, że jestesmy "mistrzami Europy" ale w rankingach negatywnych zjawisk. Mimo to, uważamy sie za "ósmy cud świata".

 • alwaysonline

  Oceniono 14 razy -6

  A dlaczego zgłasza się błędne diagnozy i zawyża tym sposobem skalę problemu? "W 2015 roku w całej Unii zgłoszono 2198 przypadków różyczki. Aż 2029 z nich - w Polsce. (Ale) potwierdzone laboratoryjnie zostały tylko 22 z nich". Przecież to bez sensu! To może jednak napiszmy, że przypadków różyczki w UE było 202! Czy inne choroby też są tak idiotycznie klasyfikowane? Za różyczkę NFZ lepiej płaci czy jak?!

 • derp973

  Oceniono 20 razy -12

  Jasne. Wszyscy szczepieni a choroba jest, ale to wcale nie to, że szczepionka jest nieskuteczna (bo szczepionki nie są skuteczne, a badaniami potwierdzającą rzekomą skuteczność możecie sobie dupy podetrzeć, bo są finansowane przez korporacje - producentów szczepionek), tylko to, że lekarze zgłaszają różne choroby jako rózyczka :D

  Co za brednie korporacyjnych pismaków :D Zawsze mają odpowiedź, jak tylko pojawi się temat oszustwa zwanego szczepionkami :D

 • gdziekucharek6

  Oceniono 22 razy -12

  Niby profesor, a zamiast odpowiedzieć odkręca temat i zwala wine na jakieś urojone tabelki i słupki.
  Tymczasem moje dziecko zachorowało na różyczke od szczepionki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX