Jarosław Gowin ma nową pracę. Blisko polityki

Jacek Gądek
Jarosław Gowin, były wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, a także były minister w rządach Platformy Obywatelskiej, został zatrudniony w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - ustaliła Gazeta.pl. Jest doradcą Adama Abramowicza.

Oficjalnie biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza nie potwierdziło nam tej informacji, ale potwierdziliśmy ją w innych źródłach.

Jarosław Gowin jest byłym politykiem, filozofem i doktorem nauk humanistycznych. Był senatorem w latach 2005-07, a potem już posłem i ministrem sprawiedliwości w rządzie PO. Od 2015 r. był ministrem nauki i szkolnictwa wyższego oraz wicepremierem, a następnie ministrem rozwoju, pracy i technologii. Gowin stał na czele formacji Polska Razem przemianowanej później na Porozumienie (do 2022 r.).

W sierpniu 2021 r. Jarosław Gowin został zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego i przeszedł na stronę opozycji. Posłowie jego formacji - Porozumienia - zostali jednak w przeważającej części przy PiS-ie, w wyniku czego rząd nie utracił większości.

Zobacz wideo
Więcej o: