Kraków. Atak radnego PiS na grupę przeciwników Kaczyńskiego. "Zarazo tęczowa, antypolska zgnilizno!"

W miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz najważniejsi politycy jego partii przyjechali na Wawel. Na miejscu powitał ich radny PiS ze Skawiny Ryszard Majdzik. Mężczyzna zaczął atakować werbalnie grupę kontrdemonstrantów. Padły słowa m.in. o "małpoludziach" i "anty-Polakach".

Radny PiS Ryszard Majdzik co miesiąc organizuje miesięcznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Tego dnia w Krakowie pojawia się także Jarosław Kaczyński w towarzystwie innych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Przyjeżdżających na Wawel witają zarówno zwolennicy partii, jak i - już mniej radośnie - kontrdemonstranci zebrani po drugiej stronie drogi. Przewodzący pierwszej grupie Majdzik stawia się co miesiąc z nieodłącznym megafonem i transparentem: "Jarosław, witamy cię na Wawelu" - opisuje "Gazeta Wyborcza". Regularnie wygłasza też długie monologi, wymierzone w przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Nie inaczej było w sobotę. 

Zobacz wideo Pierwsze orędzie Hołowni. "Chciałbym zapewnić wyborców PiS-u, że miejsce w prezydium Sejmu będzie czekało na przedstawiciela państwa partii tak długo, jak będzie trzeba"

Radny PiS wyzywał demonstrujących od "bezmózgowców" i "małpoludzi"

"Gazeta Wyborcza" opisuje, że radny wyzywał zgromadzonych demonstrantów od "małpoludzi" i "anty-Polaków". Przeciwnicy partii rządzącej usłyszeli również, że są "bezmózgowcami", "prymitywami" i "zdrajcami, którzy służą Berlinowi i Moskwie". - Bo się zaraz posikasz - miał zwrócić się radny PiS ze Skawiny do chłopaka z tęczową flagą. Inna protestująca miała usłyszeć od niego: "tęczówka-zboczeniówka". Kobieta zapowiedziała, że złoży w tej sprawie zawiadomienie na policję. Następnie mężczyzna mówił też o "tęczowej zarazie" i "antypolskiej zgniliźnie". Padły również słowa: "Raz sierpem, raz młotem tęczową hołotę". 

Radny przekonywał również, że "Polacy zostali oszukani w wyborach, bo lokale wyborcze miały być czynne do godz. 21, a były do godz. 3 w nocy". Obecni na miejscu policjanci nie reagowali na dalsze obelgi, które rzucał Majdzik w stronę zgromadzonych na miejscu przeciwników PiS - pisze "GW". 

Ryszard Majdzik - kim jest?

Ryszard Majdzik był działaczem opozycji w PRL-u. Obecnie jest współorganizatorem miesięcznic przed Wawelem w Krakowie i częstym gościem w TVP Info, gdzie wypowiada się na tematy polityczne. W ostatnich wyborach samorządowych startował z listy PiS do rady miasta Skawiny, utrzymując najwyższy wynik (21,58 proc.). W tym roku kandydował do Sejmu z 17. miejsca w okręgu 13., który obejmuje Kraków oraz powiaty krakowski, olkuski i miechowski. Nie uzyskał mandatu.

To nie pierwszy raz, gdy radny PiS wygłasza skandaliczne monologi. We wrześniu także było głośno o jego obrażaniu zwolenników opozycji. - Wy nienawidzicie Polski, wynocha do zboczonego Berlina tańczyć na rureczkach. Wasze nazwiska będą wisieć na każdej ulicy Krakowa i Warszawy, zdrajcy Polski, judasze. Opluwacie Kaczyńskiego, który zbroi Polskę, chcecie nas upokorzyć - przemawiał. - Trzeba was tępić, bo jesteście zarazą - mówił Majdzik podczas jednej z miesięcznic. 

Kilkanaście dni po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Majdzik był gościem Radia Kraków. Głosił wówczas w rozgłośni, że za Adamowiczem rzekomo "miała stać mafia sycylijska", oczywiście nie przedstawiając żadnych argumentów potwierdzających tę tezę. W tym samym radiu wielokrotnie mówił też o Róży Thun, że "dla niego ona nie jest Polką, tylko Niemką".

Więcej o: