Marek Sawicki "zaskoczony" decyzją Andrzeja Dudy. "Prezydent zadzwonił do mnie"

Marek Sawicki został nowym marszałkiem seniorem nowej kadencji Sejmu. Polityk nie kryje swojego zaskoczenia. - Prezydent zadzwonił do mnie dzisiaj po południu i zapytał, czy przyjmę tę misję - relacjonuje.

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek (6 listopada) o godz. 20 wygłosił orędzie do narodu. Misję tworzenia rządu powierzył premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, natomiast jako kandydata na marszałka seniora wskazał Marka Sawickiego. 

Zobacz wideo Andrzej Duda powierzył misję tworzenia rządu. "Zdecydowałem o kontynuowaniu dobrej tradycji"

Został nowym marszałkiem seniorem. "Przyznam, że zaskoczyła mnie propozycja Andrzeja Dudy"

"Przyznam, że zaskoczyła mnie propozycja Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Jest mi niezmiernie miło i dziękuję za zaufanie. Z satysfakcją przyjmuję powierzoną mi funkcję. Będę działał zgodnie z Konstytucją i regulaminem Sejmu Rzeczpospolitej Polski" - napisał w mediach społecznościowych Marek Sawicki.

- Prezydent zadzwonił do mnie dzisiaj po południu i zapytał, czy przyjmę tę misję. Wcześniej nie miałem informacji, że bierze pod uwagę moją kandydaturę. Oczywiście, zgodziłem się. To dla mnie zaszczyt. Gwarantuję, że jako marszałek senior rozpocznę obrady Sejmu nowej kadencji w sposób godny, a wszelkie procedury zostaną sprawnie przeprowadzone - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Onetu polityk PSL.

Andrzej Duda zdecydował. "Dał się poznać jako człowiek dialogu i współpracy"

- Pan Marek Sawicki ma najdłuższy staż poselski. Reprezentuje swoich wyborców w Sejmie nieprzerwanie od 30 lat. Jako poseł, ale także minister rolnictwa dał się poznać jako człowiek dialogu i współpracy. Dlatego jestem przekonany, że godnie będzie reprezentował w tym szczególnym dniu posłów ze wszystkich ugrupowań, a pierwsze obrady nowego Sejmu będą przebiegać sprawnie i w uroczystej atmosferze - wyjaśnił Andrzej Duda.

Więcej o: