Mastalerek mówił o odesłaniu Kaczyńskiego na emeryturę. Ważny polityk PiS: Nie powinien się wypowiadać

- Minister Mastalerek nie jest od wysyłania prezesa Prawa i Sprawiedliwości, prezesa każdej innej partii, na emeryturę powiedział w Polsat News Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Dodał, że szef gabinetu prezydenta "nie jest miarodajnym i ważnym głosem" jego obozu politycznego.

Łukasz Schreiber był pytany w Polsat News m.in. o to, komu Andrzej Duda powierzy misję tworzenia rządu. - Decyzja powierzenia misji tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu byłaby bardzo dobrą i zrozumiałą decyzją. Tak samo zrozumiem i zaakceptuje, jeżeli prezydent powierzy tę misję komuś z opozycji - powiedział. 

Zobacz wideo Europejska Emerytura jest już dostępna w Polsce. Będzie zwolniona z podatku Belki

Schreiber: Pozycja prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niekwestionowana

Minister w KPRM został zapytany także o ewentualne zmiany w Prawie i Sprawiedliwości po wyborach. Bogdan Rymanowski przypomniał wypowiedź Marcina Mastalerka, od niedawna szefa gabinetu prezydenta. Mastalerek powiedział, że Jarosław Kaczyński powinien przejść na emeryturę. - Minister Mastalerek nie jest od wysyłania prezesa Prawa i Sprawiedliwości, prezesa każdej innej partii, na emeryturę - powiedział. Dodał, że Mastalerek "nie jest miarodajnym i ważnym głosem" dla jego obozu politycznego. - Wielu nieprzyjaciół Prawa i Sprawiedliwości chciałoby, żeby Jarosław Kaczyński odszedł - powiedział. Dodał, że Mastalerek "w tej sprawie nie powinien się wypowiadać". - Pozycja prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niekwestionowana, cztery razy poprowadził partię do zwycięstwa. Przypominam także, że PiS prowadził także zwycięskie kampanie prezydenckie - powiedział. 

Marcin Mastalerek na antenie Radia ZET powiedział, że Jarosław Kaczyński powinien przejść na polityczną emeryturę, ponieważ "PiS koncertowo zawalił kampanię". Jak wyjaśnił, w ustroju demokratycznym "zwyciężamy dzięki liderowi" i "przegrywamy przez lidera". Nowy szef gabinetu Andrzeja Dudy przekazał, że choć część polityków wykorzystuje te słowa przeciwko niemu, to nie wycofuje się ze swojej opinii.

Więcej o: