Kaczyński sugeruje, że za Polską 2050 mogą stać obce służby. "Prezesowi nie tylko peron odjechał"

Jarosław Kaczyński w pierwszym publicznym wystąpieniu po wyborach zasugerował, że za powstanie Polski2050 może odpowiadać "pewna rozgrywka sił zewnętrznych". - One bardzo sprawnie posługują się formacjami, które działają na terenie Polski - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania klubów "Gazety Polskiej". Wystapienie prezesa PiS skomentował Michał Kobosko z Polski2050.

W Spale rozpoczął się w piątek IX Nadzwyczajny Zjazd Klubów "Gazety Polskiej", który potrwa do niedzieli. Na spotkanie przyjadą przedstawiciele ponad pięciuset Klubów z Polski i z zagranicy. W uroczystej inauguracji uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński o Polsce 2050: Mamy do czynienia z pewną rozgrywką sił zewnętrznych

Zdaniem Kaczyńskiego wynik Prawa i Sprawiedliwości z niedzielnych wyborów parlamentarnych jest dobry. - Nie ponieśliśmy takich strat, jak PO po ośmiu latach swoich rządów. Oni spadli z 41 proc. poparcia do 24 proc. - przypomniał. Następnie nawiązał do wyborców, którzy kierowali się "znudzeniem" i mieli postawić na Trzecią Drogę jako "remedium" wobec walki dwóch ścierających się sił. 

Zobacz wideo Paweł Wojciechowski: Wpływ na środowisko, sprawy społeczne, to wszystko ma ogromny wpływ na decyzje inwestycyjne

Następnie lider Zjednoczonej Prawicy stwierdził, że źródła powstania PO są oczywiste i wpisują się w interesy niemieckie. Zwrócił też uwagę na Polskę 2050, sugerując w pytaniach, że chodzi mi o Szymona Hołownię i gen. Mirosława Różańskiego.

- Czy powstanie Polski 2050 było wynikiem tego, że pewien prezenter telewizyjny wpadł na taki pomysł? Czy może czegoś głębszego? Czy generałowie, którzy się tam znaleźli, polubili tego człowieka? Czy może głębsze są tego przyczyny? - pytał.

Sądzę, że jednak te przyczyny są głębsze i że to jest ta druga strona, która szuka jakiegoś takiego pewnego narzędzia i ciągle ma nadzieję, że może ten ukształtowany już system polityczny, który nie jest mimo wszystko dla niej najwygodniejszy, wolałaby inny, można by doprowadzić do stanu takiego, jaki w przekonaniu Moskwy być powinien

- kontynuował.

Podkreślił, że "mamy do czynienia z pewną rozgrywką sił zewnętrznych, które bardzo sprawnie posługują się formacjami, które działają na terenie Polski i oczywiście prezentują się jako polskie, prezentują się jako patriotyczne". 

Kobosko komentuje: Panu prezesowi nie tylko peron odjechał, ale i cały dworzec

- Prezes Kaczyński nie wyciąga wniosków z wydarzeń, które miały miejsce. Nie zmienia się. Wczoraj powiedział, że w kampanii popełniono szereg błędów, ale nie słyszałem, by za nie przepraszał. Czyli jakieś magiczne postacie popełniły błędy, ale nie on - mówił w RMF FM Michał Kobosko z Polski2050.

- Ale to on popełnił błędy, to on ponosi jednoosobową odpowiedzialność. Elementem tych błędów było przekazywanie wszystkim dookoła, że opozycja to są mroczne, wrogie siły, zdrajcy Polski, tajemnicze układy. Panu prezesowi nie tylko peron odjechał, ale i cały dworzec - podkreślił.

Zjazd Klubów Gazety Polskie w Spale

W Spale do niedzieli potrwa IX Nadzwyczajny Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". W oficjalnym otwarciu Zjazdu uczestniczą prezes PiS-u Jarosław Kaczyński i ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz powiedział IAR, że w programie są też spotkania między innymi z posłem PiS Antonim Macierewiczem, który będzie gościem honorowym Zjazdu w sobotę oraz z prezesem IPN Karolem Nawrockim. W drugim dniu Zjazdu przewidziano również panel gospodarczy z udziałem Andrzeja Olszewskiego, prezesa Polskich Kolei Państwowych, a także panel #Reset, dotyczący serialu telewizyjnego, który emitowała TVP, z udziałem jego autorów - Sławomira Cenckiewicza i Michała Rachonia.

Więcej o: