Danuta Holecka znów zaskoczyła, gratulowała politykom. Tak, tym z opozycji też. "Zawsze było miło"

Danuta Holecka w zaskakujący sposób rozpoczęła program "Minęła 20" w TVP Info. - Gratuluję wszystkim panom - zwróciła się do czterech polityków zgromadzonych w studiu. Wśród nich było dwóch przedstawicieli opozycji.

17 października Telewizja Polska wyemitowała najnowszy program "Minęła 20" w TVP Info. Gośćmi byli Jarosław Sachajko z Kukiz'15, Dariusz Wieczorek z Lewicy, Daniel Milewski z PiS oraz Arkadiusz Myrcha z KO. Danuta Holecka rozpoczęła swój program od gratulacji - zwróciła się do wszystkich polityków. Podczas trwania programu politycy nie kłócili się między sobą, co nie zawsze zdarzało się na antenie TVP.

Zobacz wideo Apel Donalda Tuska. "Zwracam się do pana prezydenta"

Danuta Holecka gratulowała posłom opozycji na antenie TVP

- Gratuluję wszystkim panom. Żadnego debiutanta nie ma - zwróciła uwagę Danuta Holecka na samym początku programu. Następnie zapytała wszystkich uczestników, którą kadencję właśnie rozpoczynają. Jak się okazało, drugą kadencję rozpocznie jedynie Dariusz Wieczorek z Lewicy, pozostali politicy - trzecią.

Następnie Holecka zapytała uczestników spotkania, jak ci spędzili wieczór wyborczy, zachęcała do dyskusji. Politycy przyznali, że tego dnia byli w swoich sztabach wyborczych lub z rodzinami. Podczas spotkania Arkadiusz Myrcha z KO zwrócił uwagę, że dyskusja w TVP jest prowadzona "wyjątkowo kulturalnie". Wówczas Danuta Holecka zaprotestowała i uznała, że zawsze było "bardzo miło".

Wyniki wyborów 2023. PKW podała ostateczne dane

17 października Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów parlamentarnych. Wynika z nich, że partia rządząca nie uzyskała większości w Sejmie. Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu uzyskało 35,38 procent poparcia, Koalicja Obywatelska - 30,70 procent, Trzecia Droga 14,40 procent, Nowa Lewica 8,61 procent, a Konfederacja - 7,16 procent - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Wyniki odczytał jej przewodniczący Sylwester Marciniak. Powiedział, że na Prawo i Sprawiedliwość oddano 7 640 854 głosy, na Koalicję Obywatelską - 6 629 402 głosy, na Trzecią Drogę - 3 110 670 głosów, na Nową Lewicę - 1 859 018 głosów, a na Konfederację 1 547 364 głosy.

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 194 mandaty, Koalicja Obywatelska - 157, Trzecia Droga - 65, Nowa Lewica - 26 i Konfederacja - 18. Frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła 74,38 procent.

Więcej o: