Barbara Nowak o Marszu Miliona Serc: "Marsz pustych serc, bunt barbarzyńców". Internauci komentują

Zdaniem małopolskiej kuratorki oświaty Barbary Nowak to nie niedzielny Marsz Miliona Serc jednoczy Polaków, a listopadowy Marsz Niepodległości. Niedzielne wydarzenie polityczka nazwała "buntem barbarzyńców". W dyskusję włączyli się internauci. "Jednoczy w miłości do kostki brukowej" - pisali w kontekście wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

W niedzielne (1 października) popołudnie w Warszawie rozpocznie się Marsz Miliona Serc, na który zapraszał wszystkich Polaków Donald Tusk. Równocześnie w Katowicach, w tym samym czasie, odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem do wydarzenia organizowanego przez KO odniosła się małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak

Zobacz wideo Kukła Putina na szubienicy, hasła antyukraińskie i antyunijne, a do tego homofobia i ksenofobia. Tak wyglądał Marsz Niepodległości 2022

Barbara Nowak o Marszu Miliona Serc: Bunt barbarzyńców

Barbara Nowak zamieściła w sobotę wpis na X (dawniej Twitter), w którym odniosła się do Marszu Miliona Serc. Polityczka nazwała go "marszem pustych serc". "Marsz Niepodległości jednoczy Polaków kochających Polskę. Idą świadomi, że wolność Polski zawdzięczają pokoleniom bohaterskich Polaków, deklarują starania o zachowanie Dziedzictwa. Marsz pustych serc zwołuje tych, co wyrzekają się Niepodległości i Dziedzictwa. Bunt barbarzyńców" - stwierdziła kuratorka.

Wpis spotkał się z dużą liczbą negatywnych komentarzy. "Jednoczy w miłości do kostki brukowej, palenia zdjęć liderów opozycji, opluwania i wyzywania wszystkich, którzy myślą inaczej", "Jednoczy w wybijaniu szyb", "I ramię w ramię idą palić Empiki i mieszkania na drodze..." - pisali internauci w kontekście listopadowego wydarzenia. W 2020 roku podczas Marszu Niepodległości doszło do starć maszerujących z policją nieopodal salonu Empiku. Rok wcześniej jeden z uczestników wydarzenia rzucił racą w stronę jednego z balkonów, na którym wisiały tęczowa flaga i plakat Strajku Kobiet. W efekcie doszło do podpalenia znajdującej się dwa piętra niżej pracowni artystycznej Stefana Okołowicza.

Robert Bąkiewicz nie jest już prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Przegrał apelację

Przypomnijmy, że Marsz Niepodległości jest organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości 11 listopada. 26 września Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił apelację złożoną przez Roberta Bąkiewicza po tym, jak w lutym tego roku został on odwołany z funkcji prezesa stowarzyszenia przez członków walnego zjazdu organizacji. "Robert Bąkiewicz przegrał apelację ws. Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Tym samym Sąd potwierdził, że: R. Bąkiewicz nie jest prezesem od 19 lutego 2023, walne zgromadzenie członków odbyło się w sposób prawidłowy, sławetne 'wyrzucenie' sześciu członków zarządu przez trzech członków zarządu nie miało mocy" - napisał 27 września na X Bartosz Malewski, prezes nowego zarządu stowarzyszenia. Więcej na ten temat można przeczytać we wpisie powyżej.

Więcej o: