Stefan Niesiołowski po raz kolejny uniewinniony. Ryszard Kalisz: "Porażka Ziobry, Kaczyńskiego"

Stefan Niesiołowski został uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Łodzi - przekazał adwokat polityka Ryszard Kalisz. "Porażka Ziobry, Jarosława Kaczyńskiego i Prokuratury Krajowej, która złożyła apelację" - dodał.

"Dzisiaj Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego z 20.06.2023. uniewinniający Stefana Niesiołowskiego. Wyrok jest prawomocny. Wszystkie zarzuty okazały się nic niewarte"- poinformował we wtorek (26 września) Ryszard Kalisz w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Kolejny protest pod Kinoteką PKiN ws. „Zielonej granicy". Tym razem była także kontrmanifestacja

Stefan Niesiołowski został uniewinniony. Sąd utrzymał w mocy wyrok 

"Porażka Ziobry, Jarosława Kaczyńskiego i Prokuratury Krajowej, która złożyła apelację" - skomentował Ryszard Kalisz.

Mimo utrzymania w mocy wyroku Sądu Rejonowego łódzki wydział Prokuratury Krajowej rozważa skierowanie nadzwyczajnych środków zaskarżenia od wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi. Zdaniem prokuratury "sąd nie uwzględnił apelacji prokuratora od wyroku wobec byłego posła Stefana N.".

"Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w mocy wyrok Sądu I instancji uniewinniający byłego posła Stefana N., który był oskarżony o przyjmowanie korzyści osobistych i majątkowych. W ocenie prokuratora zapadłe orzeczenie jest niesłuszne w świetle materiału dowodowego zgromadzonego w toku postępowania przygotowawczego" - przekazał Dział Prasowy PK.

Były polityk PO był oskarżony o korupcję. "Korzyści osobiste w związku z pełnieniem funkcji publicznych"

Stefan Niesiołowski został oskarżony o przestępstwa korupcji związanej z przyjmowaniem "korzyści osobistych w związku z pełnieniem funkcji publicznych". Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi oprócz byłego posła oskarżył także dwie osoby. Prokuratura zarzucała byłemu politykowi PO, że miał przyjmować łapówki w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z politykiem biznesmenów.

Więcej o: