Mąż ministerki pracuje w państwowej spółce. Jest mały problem. Jego stanowisko nie istnieje

Czym zajmuje się mąż ministerki finansów Magdaleny Rzeczkowskiej w spółce Agencja Rozwoju Przemysłu? Tego bezskutecznie próbują dowiedzieć się dziennikarze. Rzeczkowska twierdziła w ubiegłym roku, że jest "specjalistą ds. administracji i zakupów". Według spółki ARP takie stanowisko... nie istnieje.

W lipcu ubiegłego roku ministerka finansów Magdalena Rzeczkowska wskazała w rejestrze korzyści, że jej małżonek - Sebastian Rzeczkowski - jest "specjalistą ds. administracji i zakupów" w Agencji Rozwoju Przemysłu. To państwowa spółka. - Nie rozmawiam na ten temat. To jest absolutnie prywatna sprawa, gdzie mój mąż pracuje - mówiła przed kilkoma miesiącami w rozmowie z "Faktem" Magdalena Rzeczkowska.

Zobacz wideo Jeśli KO nie dogada się z prezydentem Dudą, to poczekamy na nowego prezydenta

Dziennikarze próbowali ustalić, ile zarabia mąż ministerki finansów i jaki jest jego zakres obowiązków. Agencja Rozwoju Przemysłu przekazała "Faktowi", że stanowisko "specjalisty ds. administracji i zakupów" (wskazane przez Magdalenę Rzeczkowską w oficjalnym dokumencie) nie istnieje w tej spółce, w związku z czym nie może udzielić informacji na temat zarobków i zakresu obowiązków. W sierpniu "Fakt" próbował telefonicznie skontaktować się kilkukrotnie z Rzeczkowskim, bezskutecznie.

Agencja Rozwoju Przemysłu. Czym zajmuje się Sebastian Rzeczkowski?

Rzeczniczka Ministerstwa Finansów w odpowiedzi na pytania dziennika podkreśliła, że informacje zgłoszone do rejestru korzyści przez Magdalenę Rzeczkowską w lipcu ubiegłego roku są prawidłowe. Jak zatem wytłumaczyć to, że według Agencji Rozwoju Przemysłu stanowisko wskazane przez ministerkę nie istnieje? Przedstawiciel ARP mimo kilkukrotnych ponagleń nie odpowiedział na pytania "Faktu" dotyczące tej sprawy.

Magdalena Rzeczkowska kieruje Ministerstwem Finansów od ubiegłego roku. Wcześniej była wiceszefową resortu, kierowała też Krajową Administracją Skarbową.

Więcej o: