PiS zapowiada modernizację bloków z wielkiej płyty. Miliardy złotych na program "Przyjazne Osiedle"

Prawo i Sprawiedliwość obiecuje wprowadzenie programu "Przyjazne Osiedle", z myślą o seniorach. Chce przeznaczyć miliardy złotych na modernizację osiedli i bloków z tzw. wielkiej płyty. Przemysław Czarnek i Mateusz Morawiecki przedstawili główne założenia nowego programu.

Prawo i Sprawiedliwość "rozpoczęło ofensywę programową", informując o nowej inicjatywie, którą PiS zamierza zrealizować podczas kolejnej kadencji. Miałby to być program "Przyjazne Osiedle", który, jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, podniesie standard życia Polaków dzięki modernizacji osiedli i bloków tzw. wielkiej płyty.

Zobacz wideo Morawiecki zganił Trzaskowskiego. "Bawił się na imprezie, gdy Warszawa została zalana!"

Przemysław Czarnek powiedział, że na programie "Przyjazne Osiedle" skorzystają głównie seniorzy

Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział, że rząd zamierza przeznaczyć miliardy złotych z budżetu państwa na realizację programu "Przyjazne Osiedle". Czarnek dodał, że na tej inicjatywie "skorzystają przede wszystkim ludzie starsi, którzy mieszkają na wyższych piętrach w blokach bez wind i mają trudności z chodzeniem". Program ma być realizowany m.in. na terenie małych miast.

Program "Przyjazne Osiedle". Mateusz Morawiecki: Tylko rząd PiS zrealizuje tak ambitny projekt

Na temat programu "Przyjazne Osiedle" wypowiedział się również Mateusz Morawiecki w filmie opublikowanym na Twitterze. Premier zauważył, że "na osiedlach z wielkiej płyty mieszka ponad osiem milionów Polaków", a "cała Polska powinna być przyjazna dla ludzi".

- Nie chcemy lepszych i gorszych dzielnic. Chcemy, by mieszkańcy tych osiedli mieli jak najlepszy standard życia i mieszkania. Nie chcieliśmy podziału na "Polskę A" i "Polskę B" i sporo tu zrobiliśmy. Teraz chcemy jak najwyższego poziomu życia dla ludzi mieszkających w osiedlach z wielkiej płyty. Nasz program musi oznaczać przełom dla mieszkańców tych osiedli. Rewitalizacja tysięcy bloków, nowa termoizolacja, nowoczesne windy, nowe parki i miejsca odpoczynku dla rodzin. Koniec z dziadostwem i drzwiami sklejonymi taśmą samoprzylepną. Tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizuje tak ambitny projekt - stwierdził Morawiecki.

Więcej o: